آکادمیا(A.A.c)

مسابقه ی بین المللی کارتون ترکیه

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت 21:22  توسط آکادمیا  | 

مسابقه ی بین المللی کارتون ترکیه
موضوع:

گرسنگی، مرض چاقی و مرگ
شرایط:
- آثار ارسالی نباید قبلا منتشر شده یا در مسابقه ای شرکت داده شده باشند.
- محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.
- اندازه ی آثار ارسالی باید A3 یا A4 باشد.
- فرمت آثار ارسالی باید JPG و با حداقل رزولوشن 300dpi باشد.
- به همراه آثار باید نام کامل، نشانی، ایمیل، تلفن و ... ارسال گردد.
جوایز:
جایزه اول: آی پد
جایزه دوم: آیفون
جایزه سوم: نوت بوک
به همراه 10 جایزه ویژه
مهلت ارسال آثار:
21 آبان 1390
نشانی ارسال آثار:
kampustendunyaya@gmail.com
برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید :

http://www.ismailkar.com/kampusten2011.htm
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت 21:22  توسط آکادمیا  | 

خریداری خانه پروین اعتصامی

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران در نظر دارد خانه پروین اعتصامی را با قیمت کارشناسی خریداری کند.

احمد مسجد جامعی درباره تخریب خانه پروین اعتصای که قرار است در چند روز آینده صورت گیرد، اظهار داشت: خانه‌ای که در منطقه 12 در محله عود لاجان قرار دارد منزل پدری پروین اعتصامی است، پدر پروین اعتصام‌الملک یک چهره برجسته علمی و فرهنگی بوده و سالها مسئولیت کتابخانه شورای ملی سابق را به عهده داشته است.

وی درباره تخریب خانه پروین اعتصامی ادامه داد: به جزء بحث شخصیت ادبی صاحبخانه بحث شهری نیز مطرح است چرا که این خانه حلقه تداوم دهنده هویت عودلاجان به عنوان یک محله قدیمی تهران است، ضمن اینکه برخی از فیلم‌ها و سریال‌‌ها نیز در بخشی از این خانه ساخته شده و نقل است که عروسی پروین نیز در طبقه دوم این خانه بوده است. وی افزود: خانه پروین به عنوان بانوی شعر فارسی است که اگر از این زاویه نگاه کنیم ارزش این خانه نه تنها در سطح تهران بلکه سطح جهانی دارد.

مسجد جامعی ادامه داد: خانه پروین از نظر معنوی یک اثر جهانی و متعلق به حوزه زبان و ادب فارسی است در واقع ارزش معنوی آن بالاتر از یک شهر است و از این حیث باید برای حفظ آن تلاش کرد. وی تصریح کرد: این خانه در گذشته به سه قسمت تقسیم شد که یک قسمت آن را شهرداری منطقه خریداری و بازسازی کرد و در حال حاضر نیز به عنوان یک کانون فرهنگی میراثی فعال است؛ دو قسمت دیگر نیز در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.

وی ادامه داد: این خانه علاوه بر اینکه متعلق به این شخصیت است از لحاظ ارزش‌های معماری بویژه معماری دوره انتقال نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است ضمن اینکه معماری آن تحت تأثیر بناهای جدیدی که در اروپا ساخته می‌شده قرار دارد. وی با بیان اینکه با شهردار منطقه 12 مذاکراتی درباره این موضوع داشته است، گفت: قرار بود روز سه‌شنبه در این باره تذکراتی را در صحن شورا بیان کنم ولی فرصت صحبت داده نشد به هر حال طبق مذاکراتی که با شهردار منطقه داشته‌ام شهردار این منطقه اعلام آمادگی کرد که دو قسمت دیگر خانه پروین را هم خریداری کند تا از تخریب آن جلوگیری شود.

خانه پروین اعتصامی با قیمت کارشناسی خریداری خواهد شد

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: به طور معمول هنگامیکه بحث خرید چنین ملک‌هایی به میان می‌آید مالکان قیمت ملک را بی‌رویه افزایش می‌دهند ولی شهرداری در نظر دارد این خانه را با قیمت کارشناسی خریداری کند. وی اظهار داشت: درست است که دیوان عدالت اداری این بناها را از ثبت خارج کرده است ولی شهرداری می‌تواند مجوز ساخت بنا را ندهد البته شهردار منطقه نیز قول داده است تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تخریب این خانه انجام دهد. نخست از تخریب خانه پروین جلوگیری می‌شود بعد دو قسمت دیگر خانه خریداری می‌شود

مسجد جامعی خاطرنشان کرد: در مرحله اول و نخستین اقدام باید از تخریب خانه پروین جلوگیری شود البته بهتر بود سازمان میراث فرهنگی نیز وارد این موضوع شود ولی این امر محقق نشد؛ مرحله دوم نیز خرید بنا با قیمت کارشناسی است که امیدواریم سریعتر این اقدامات انجام شود تا شاهد تخریب خانه بانوی شعر ایران نباشیم. وی درباره علت از ثبت خارج شدن این بنا گفت: مالکان خصوصی این بنا به دستگاه قضایی شکایت کرده و دستگاه قضایی از موضع مالکیت دفاع کرده است اما امکانات در حوزه مدیران قرار دارد که می‌توانند از جلوی هر گونه ساخت و ساز در آن نقطه را بگیرند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در قانون برنامه سوم و چهارم تکلیفی بر عهده دستگاه‌های اجرایی گذاشته شده بود که چنین خانه‌هایی را تملک کنند و شرایط تشویقی هم قرار داده بودند که مالکان بتوانند با بهره‌گیری از این شرایط تشویقی خانه‌ها را حفظ کنند ولی در اجرا این اتفاقات رخ نداد و شاهد تخریب گسترده این بناها در چند سال گذشته بوده‌ایم.

تهران در حال تبدیل شدن به شهری بدون تاریخ است

وی اظهار داشت: تهران در حال تبدیل شدن به یک شهر بدون تاریخ است در حالیکه برخی کشورها مانند کشورهای حاشیه خلیج فارس در حال وضع تاریخ برای خود هستند.
+ نوشته شده در  جمعه هشتم مهر ۱۳۹۰ساعت 12:0  توسط آکادمیا  | 

مسابقه طراحی خانه ای در سرزمین وحشی


سیزدهمین مسابقه طراحی خانه ای در سرزمین وحشی به میزبانی UIA 2011 Tokyo & Design 2050 برگزار می شود.
سیزدهمین مسابقه طراحی خانه ای در سرزمین وحشی به میزبانی UIA 2011 Tokyo & Design 2050 برگزار می شود.

در دوران باستان ما در سرزمین های غیر قابل سکونت و نارآرام زندگی می کردیم و در برابر سختی و خشونت آن می جنگیدیم و مزایای باروری آن را دریافت می کردیم . وحشی گری و تندی طبیعت به طور مستقیم به زندگی ما مرتبط بود . در عصر حاضر ، ما در شهرها زندگی می کنیم . شهر یک محیط بزرگ و ساخته دست بشر است که در آن ما دیگر به قدرت طبیعت فکر نمی کنیم به جز زمانی که ما از بلایای طبیعی مانند طوفان ها ، سیل ها ، خشکسالی ها و زلزله ها شوکه می شویم . با این حال ، ما هنوز به طور غریزی زندگی اجدادمان را به خاطر می آوریم و احساسات پیچیده ای از ترس و اشتیاق برای زندگی در سرزمین های وحشی داریم .

این سرزمین وحشی میتواند از هر نوع باشد : جنگلی عمیق یا انبوه ، چمنزارهای وسیع در دشتهای آفریقا ، بیابان یا دریا . یا شما می توانید یک سرپناه دربرابر بلایای طبیعی مانند طوفان ، زلزله یا برف سنگین طراحی کنید . ساختار خانه می تواند از نوع چوبی ، بنایی یا ... و در صورت لزوم می توان آن را با سوپر آلیاژهایی که برای سفینه فضایی استفاده می شود ، ساخت .

پس بیایید خانه ای در سرزمین وحشی پیشنهادکنید که ما انسان های عصر مدرن ، هر دو توانگری و سرسختی این محیط ها را به همراه حس ارتباط با آن احساس کنیم . این مسابقه میزبان تمام دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس - بدون هیچ هزینه ورودی از سراسر دنیا می باشد.
منبع: سایت خبری معماری نیوز

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم مهر ۱۳۹۰ساعت 22:50  توسط آکادمیا  | 

مسابقه آسمانخراش 2012


مجله بین المللی evolo، دانشجویان ، معماران ، مهندسان و طراحان سراسر جهان را برای شرکت در مسابقه طراحی آسمانخراش 2011 دعوت کرده است.
مسابقه سالانه آسمان خراش evolo یک اتاق فکر برای بحث و گفتگو ، توسعه ، و ترویج مفاهیم نوآورانه برای چگالی در حالت عمودی است. این مسابقه ارتباط بین آسمان خراش و جهان طبیعت ، آسمان خراش و جامعه ، و آسمان خراش و شهررا بررسی میکند.افزایش تصاعدی جمعیت جهان و هجوم بی سابقه روستاییان به مناطق شهری باعث حجم انبوه توسعه، بدون برنامه ریزی مناسب شهری و طراحی معماری فقیر،گردیده است.

هدف از این مسابقه تعریفی مجدد از مفهومی است که ما به عنوان یک آسمان خراش درک می کنیم وآغازکردن گفتمان معماری جدید اقتصادی ، زیست محیطی ، فکری ، و مسئولیت ادراکی است که در نهایت می تواند منجربه تغییر شهرها و بهبود روش زندگی ما شود.

استفاده از متریال جدید ، فن آوری های نوین ، زیبایی شناسی ، سازمان های فضایی نوین، انعطاف پذیری ، سازگاری ، و انقلاب دیجیتالی برخی از عناصر چند لایه ای است که شرکت کنندگان باید آن را در نظر بگیرند. همچنین این یک تحقیق در فضای عمومی و خصوصی است و به نقش فردی و جمعی در ایجاد یک جامعه پویا در حالت عمودی می پردازد.این پروژه بدون هیچ محدودیتی در سایت،اندازه وبرنامه، برای آزادی حداکثر شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.
منبع: سایت خبری معماری نیوز

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم مهر ۱۳۹۰ساعت 22:49  توسط آکادمیا  | 

'دایره المعارف بزرگ خط' برای نخستین بار منتشر می شود


اخبارخوشنويسی:'دایره المعارف بزرگ خط' برای نخستین بار منتشر می شود

جلد نخست از 'دایره‌المعارف بزرگ خط' به کوشش علی‌اصغر مقتدایی به زودی روانه بازار نشر خواهد شد.

'علی اصغر مقتدایی' محقق و پژوهشگر 'دایره المعارف بزرگ خط' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود:با پایان کار نگارش و ویرایش جلد نخست 'دایره المعارف بزرگ خط'،این کتاب مراحل چاپ را سپری می کند و به زودی توسط انتشارات یونسکو و آرا کتاب روانه بازار می شود.

این هنرمند خوشنویس ادامه داد:کتاب یادشده در قالب 20 فصل، حاوی تمام اطلاعات خط و سیر خوشنویسی در جهان است، اما بخش عمده آن به پیدایش و شکوفایی این هنرماندگار درایران پیش و بعد از اسلام و دوران معاصر می پردازد.

مقتدایی با یادآوری اینکه برای تهیه این کتاب بیش از 15 سال زمان صرف شده است ، توضیح داد: تحقیق دایره المعارف بزرگ خط برگرفته از 120 عنوان کتاب فارسی،انگلیسی وعربی موجود در کتابخانه ها، موزه ها ومجموعه های شخصی است.

این استاد دانشگاه گفت که دایره المعارف بزرگ خط دارای 2 هزار و 200 تصویر از انواع خط ها، آثار شاخص استادان این رشته بوده و بخشی از کتاب به خط کوفی به عنوان خط رایج بعد از اسلام و تلاش ایرانیان در شکوفایی آن می پردازد. روند تاریخی بررسی این خط در کاتبان وحی از صدراسلام تا امروز نیز در این کتاب بررسی می شود.

مقتدایی با یادآوری اینکه این دایره المعارف در یک هزار و 200 صفحه نگارش شده است
،گفت: فصل خط در دوران معاصر نیز به رواج خطوط ابداعی مثل 'خط معلی'، شرحی درباره استادان این رشته و نمونه هایی از این خطوط می پردازد و تلاش شده است با یک نگاه تاریجی و جامع به جایگاه این هنر در ایران ،کشورهای اسلامی و حتی اروپایی پرداخته شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم مهر ۱۳۹۰ساعت 22:44  توسط آکادمیا  | 

نخستین جشنواره ملی عکس با موضوع 'طبیعت زیبای ایران' برگزار می‌شود


اخبارخوشنويسی:نخستین جشنواره ملی عکس با موضوع 'طبیعت زیبای ایران' برگزار می‌شود
خبرگزاری ایرنا 1 ماه و 6 روز و 12 ساعت و 27 دقیقه قبل

نخستین جشنواره ملی عکس با موضوع 'طبیعت زیبای ایران' آبان ماه در خانه هنرمندان برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا ازنخستین جشنواره ملی عکس ایران، این جشنواره با هدف ارائه آثار هنرمندان و عکاسان کشور و ارج نهادن به تلاش گسترده جامعه عکاسی ایران در به تصویر کشاندن طبیعت زیبای این سرزمین پهناور از 29 آبان تا 5 آذر ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

براساس این گزارش،تا به حال بیش از 350 قطعه عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و این در حالی است که دو هفته به تاریخ پایان مهلت ارسال آثار باقی است.

آخرین مهلت دریافت آثار 12 شهریور و انتخاب و داوری آثار روز جمعه 18 شهریور ماه اعلام شده است.
آیین افتتاح نمایشگاه و معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز روز 29 آبان در سالن سینمای خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

علاقمندان به هنرعکاسی می توانند برای دسترسی به فراخوان این جشنواره به پایگاه اینترنتی www.cinemajavanan.ir مراجعه کنند.

انجمن سینمای جوانان ایران برگزار کننده نخستین جشنواره ملی عکس ایران با موضوع 'طبیعت زیبای ایران' است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم مهر ۱۳۹۰ساعت 22:36  توسط آکادمیا  | 

كدام فیلم ایرانی به اسكار 2012 می‌رود؟ پورتال جامع سیمرغ به عنوان یکی از 40 سایت پربازدید ایران با بجدایی نادر از سیمین

چند امسال به نظر می‌رسید با موفقیت‌های جهانی فیلم جدایی نادر از سیمین این فیلم شانس ورود به رقابت اسكار راداشته باشد اما مانند همیشه هیچ چیز قابل حدس نیست.....
 
 مروری برسوابق حضور‌ سینمای ایران در اسكار 
روز 18 مرداد بهمن فرمان‌آرا طی یادداشتی در یك روزنامه صبح كه در فضای مجازی به سرعت تكثیر شد، عنوان كرد: «هر فیلمی جز «جدایی نادر از سیمین» كاندیدای كشور ایران برای معرفی به جایزه اسكار باشد به كلی اتلاف وقت است. چون این فیلم علاوه برموفقیت مالی و هنری، پخش‌كننده مهمی در آمریكا دارد و با پشتیبانی شركتی چون سونی كلاسیك حتماً شانس بیشتری خواهد داشت تا فیلمی چون «پایان‌نامه» كه خطر انتخاب آن به خاطر ارتباطات تهیه‌كننده و معاونت سینمایی بسیار زیاد است.» این شاید اولین مناقشه درباره حضور نماینده سینمای ایران در مراسم اسكار 2012 باشد كه باعث شد روح‌الله شمقدری در خصوص این اظهارات به خبرنگار فارس بگوید:
بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 9:47  توسط آکادمیا  | 

پوسترهای فیلم «آلزایمر»


آزایمر

«آلزایمر» تازه‌ترین ساخته احمدرضا معتمدی از روز چهارشنبه، ۲شهریور در تهران و تعدادی از شهرستان‌ها به نمایش درخواهد آمد....
 
 «آلزایمر» تازه‌ترین ساخته احمدرضا معتمدی از روز چهارشنبه، ۲شهریور در تهران و تعدادی از شهرستان‌ها به نمایش درخواهد آمد. در این فیلم فرامرز قریبیان، مهدی هاشمی، مهتاب کرامتی، مهران احمدی و... به ایفای نقش می‌پردازند.
 
  
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 9:44  توسط آکادمیا  | 

کارگردان ایرانی در آمریکا درگذشت + عکسرضا بدیعی

بدیعی 17 آوریل 1930 در اراک به دنیا آمد و از دانشکده هنرهای دراماتیک تهران فارغ‌التحصیل شد. او سال 1955 به دعوت دولت آمریکا....
 
 رضا بدیعی کارگردان ایرانی‌ که در تلویزیون آمریکا چهره‌ای شناخته‌شده‌ بود در 81 سالگی درگذشت.
به گزارش خبرآنلاین، بدیعی که برنده جایزه انجمن کارگردانان آمریکا بود، شنبه 20 اوت در خانه‌اش در لس‌آنجلس بر اثر کهولت سن درگذشت.
او فعالیت خود در سینمای آمریکا را با فیلمبرداری آغاز کرد. او کار خود را از نیویورک شروع کرد و بعد به کانزاس‌سیتی رفت و بعد هم از لس‌آنجلس سردرآورد. بدیعی با کارگردان‌های مشهوری چون رابرت آلتمن و سام پکین‌پا همکاری کرد و دوست صمیمی آلتمن بود.
این کارگردان از سال 1963 بیش از 430 اپیزود از سریال‌های مختلف و فیلم سینمایی را کارگردانی کرد. بدیعی در اواخر دهه 1960 به یکی از کارگردان‌های همیشگی سریال‌های تلویزیونی تبدیل شده بود.
کارگردانی قسمت‌هایی از سریال‌های «زرنگ باش»، «برنامه دوریس دی»، «ماموریت: غیرممکن» (پخش شده در ایران با نام «بالاتر از خطر»)، «مرد شش میلیون دلاری»، «منیکس»، «بارتا»، «تاج شاهین»، «جک و مرد چاق»، «در گرمای شب»، «سفر ستاره‌ای: فضای عمیق شماره 9» و «گشت ساحلی» از جمله فعالیت‌های او بود.
بدیعی که به «پدرخوانده تلویزیون آمریکا» شهرت داشت در گفت‌وگویی با «ایران تایمز» در سال 2009 گفته بود: «سریال «ماموریت:غیرممکن» زمانی ساخته شد که شیوه بصری ما تغییر کرده بود. از فوکوس‌های عجیب و نماهای بسیار بسته برای القای حس و فکر و نمایش رفتارهای شخصیت استفاده می‌کردیم. از طرفی زمان شکوفایی استفاده از جلوه‌های ویژه بود، پس فرصت این را داشتم که کارهایی انجام دهم که قبلا انجام نداده بودم، عالی بود. می‌گذاشتم تخیلم به هرکجا می‌خواهد بروم.»
 
«مرد شش میلیون دلاری»
 
 
کارگردانی قسمت‌هایی از «زنی به نام نیکیتا» و «بافی، قاتل خون‌آشام» از آخرین فعالیت‌های بدیعی در تلویزیون بود.
بدیعی همچنین طراحی عنوان‌بندی سریال‌هایی چون «زرنگ باش»، «برنامه مری تایلر مور» و «هاوایی فایو-او» را برعهده داشت. گذشته از این بدیعی بیش از 60 فیلم مستند ساخته بود. او در سال 2006 فیلم «راه برگشت به خانه» را با بازی جولی هریس و روبی دی ساخت.
او در آخرین فعالیت سینمایی خود مشاورفنی فیلم «بانوی گل‌های سرخ» محصول 2008 به کارگردانی مجتبی میرطهماسب بود.
 
بازیگران اصلی «ماموریت: غیرممکن»
 
بدیعی 17 آوریل 1930 در اراک به دنیا آمد و از دانشکده هنرهای دراماتیک تهران فارغ‌التحصیل شد. او سال 1955 به دعوت دولت آمریکا به این کشور رفت و از دانشگاه سیراکیوز در رشته مطالعات صوتی-بصری فارغ‌التحصیل شد.
سال 2010 به مناسبت 80 سالگی او تعدادی از بازیگران و عوامل فیلم‌هایش درسالن رویس دانشگاه کلمبیا برای او جشن تولد گرفتند.
رضا بدیعی پدرخوانده جنیفر جیسن لی بازیگر معروف هالیوود بود.
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 9:42  توسط آکادمیا  | 

بازیگر زن ایرانی فیلم​های آمریکایی را داوری می​کنn
لیلا حاتمی

ستاد برگزاری این جشنواره، فهرست هیئت داوران و فیلم‌های شرکت کننده را اعلام کرد. لیلا حاتمی بازیگر شناخته شده سینمای ایران به عنوان یکی.....
 
هیئت داوران سی و هفتمین جشنواره فیلم‌های آمریکایی "دوویل" فرانسه انتخاب شد و لیلا حاتمی به عنوان یکی از داوران در این جشنواره شرکت خواهد داشت.
به گزارش خبرنگار مهر، سی و هفتمین جشنواره فیلم‌های آمریکایی "وویل" از 2 تا 11 سپتامبر برگزار خواهد شد. بر اساس گزارش franceinter، تمرکز این جشنواره  بر روی نوآوری، تازگی و کشف 9 تا 11 فیلمی است که در این رقابت شرکت خواهند کرد.
ستاد برگزاری این جشنواره، فهرست هیئت داوران و فیلم‌های شرکت کننده را اعلام کرد. لیلا حاتمی بازیگر شناخته شده سینمای ایران به عنوان یکی از داوران این جشنواره حضور خواهد داشت.
همچنین در چهل و نهمین دوره جشنواره فیلم نیویورک که از 30 سپتامبر تا 16 اکتبر در انجمن فیلم مرکز لینکولن نیویورک برگزار می‌شود فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی و با بازی لیلا حاتمی و پیمان معادی به نمایش در خواهد آمد. این فیلم در جشنواره فیلم برلین 2011 توانست خرس طلایی را از آن خود کند.
لیلا حاتمی بازی در فیلم‌های سینمایی "لیلا"، "ارتفاع پست"، "چیزهایی هست که نمی‌دانی"، "حکم"، "شیدا"، "جدایی نادر از سیمین" و ... را در کارنامه دارد.
 
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 9:40  توسط آکادمیا  | 

شب خالقی با "می ناب" برگزار شد

گزارش مهر/

نخستین شب از کنسرت ارکستر موسیقی ملی با نگاهی ویژه به آثار روح الله خالقی با عنوان "می ناب" به رهبری بردیا کیارس و آواز علیرضا قربانی شامگاه گذشته در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر،کنسرت ارکستر موسیقی ملی که برخی از نوازنده های آن از اعضای مستعفی ارکستر سمفونیک تهران بودند بخش نخست اجرای خود را با یک قطعه بی کلام با نام " نغمه خراسانی از مجموعه "می ناب" از آثار استاد روح الله خالقی آغاز کردند و پس از آن علیرضا قربانی به روی صحنه آمد و قطعه دیگری از خالقی را با عنوان "حالا چرا" (با شعری از استاد شهریار) خواند؛ در ادامه این بخش با اضافه شدن گروه کر به رهبری کاظم مسعود زاد قطعات "رنگارنگ و "بهار عاشق" با شعری از بیژن ترقی، "یار رمیده" با سروده ای از رهی معیری اجرا شد و پس از آن قطعه خاطره انگیز "ای ایران" با شعری از گل گلاب به روی صحنه رفت .

پس از پایان اجرای قطعه"ای ایران" بخش نخست از کنسرت ارکستر موسیقی ملی نیز به پایان رسید و ارکستر همراه با حاضرین در سالن برای استراحتی 15 دقیقه ای به بیرون از سالن رفتند.

بخش دوم از اجرای ارکستر موسیقی ملی که برای مخاطبان حاضر در سالن آشنا تربود با به جا آوردن مراتب سپاس و قدردانی علیرضا قربانی از حسین علیزاده و فردین خلعتبری آغاز شد، این خواننده موسیقی سنتی درابتدای بخش دوم گفت : قرارنبود من صحبت کنم اما از طرف ارکستر لازم دانستم که ازحسین علیزاده و فردین خلعتبری سپاسگزاری کنم همچنین از وزارت ارشاد به ویژه علی ترابی سرپرست دفتر موسیقی نیز تشکر می کنم. 

پس از پایان صحبت های قربانی بخش دوم این کنسرت که در برگیرنده اجرای موسیقی سریالهای تلویزیونی از آثار فردین خلعتبری با ترانه هایی از افشین یداللهی بود، آغاز شد؛ قطعه نخست از این مجموعه "آدم" نام داشت و پس از آن قطعات "باران"، "مدار صفر درجه" با همراهی گروه کر، "چله عشق"،"شب دهم"،"مهتاب تر از باران" اجرا شد و آخرین قطعه از این رپرتوار به اجرای قطعه "ایران" با شعری از فردوسی اختصاص یافت.       

درحاشیه

- برنامه با بیست دقیقه تاخیر در ساعت 21:55 دقیقه آغاز شد و همین موضوع کل برنامه را با تاخیر مواجه کرد.

- یکی از عناوینی که برگزار کنندگان این اجرا در گفته های خود به کرات عنوان کرده بودند این بود که قراراست شب استاد خالقی برگزار شود اما نکته قابل توجه این بود که در صحنه اجرا هیچ پوستر و یا نمادی از استاد خالقی نبود و تنها تبلیغات این اجرا با تیتر درشت خودنمایی می کرد. 

- تنظیم مجدد قطعات بخش نخست از آثار استاد خالقی به عنوان "می ناب" به عهده گلنوش خالقی بود.

- حسین علیزاده ، فردین خلعتبری و علی ترابی از جمله مسئولان ارکستر موسیقی ملی در سالن حاضر بودند.

-  در ارکستر موسیقی ملی ترکیبی از سازهای موسیقی کلاسیک و سازهای ایرانی بود؛ 6 نوازنده تار دونوازنده عود و یک سنتور در ترکیب ارکستر حضورداشتند.

- اجرای قطعه "ای ایران" روح الله خالقی علاوه بر اینکه شور خاصی در حاضرین در سالن ایجاد کرد به نوعی هم یادآور اجراهای ارکستر موسیقی ملی به رهبری فرهاد فخرالدینی بود به این معنا که این رهبر خوش سابقه ارکستر موسیقی ملی در پایان اجراهای خود همواره این قطعه را به عنوان بیز به روی صحنه می برد.

-شعر قطعه پایانی با عنوان"ایران" از حکیم فردوسی بود که در بروشور به اشتباه به نام افشین یداللهی نوشته شده بود؛البته این اشتباه در سالن برای حاضران اصلاح شد.

- علاوه بر گرانی بلیت های کنسرت، پارکینگ مرکز همایش برج میلاد مبلغ سه هزارتومان از هر خودرویی دریافت می کرد که همین مسئله باعث اعتراض تماشاگران شده بود. با توجه به نبود گزینه دیگری برای پارک خودرو، حاضران این تحمیل هزینه را نوعی اجحاف به حقوق شهروندی دانستند که باید شهرداری و وزارت ارشاد پاسخگو باشند.

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 19:13  توسط آکادمیا  | 

سومین جایزه در 10 روز گذشته برای «جدایی نادر از سیمین»
جدایی نادر از سیمین

این فیلم كه از 18 خرداد در سینماهای فرانسه به‌روی پرده رفته است، هم‌اكنون درمیان 10 فیلم پرفروش سینمای فرانسه قرار دارد و تاكنون.....
 
جایزه بهترین فیلم جشنواره «پولا» كرواسی به «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی رسید.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پنجاهوهشتمین جشنواره فیلم «پولا» در كرواسی روز 23 جولای اوایل هفته به كار خود پایان داد و فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی درمیان آثار سرشناس كارگردانان بزرگ اروپایی موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم این رویداد سینمایی شد.
در بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره 21 فیلم حضور داشتند كه از آثار برجسته حاضر در آن می‌توان از«مالیخولیا» لارس فون تریر، «ما یك پاپ داریم» نانی مورتی و «ایثار» چن كایگه اشاره كرد.
«جدایی نادر از سیمین» كه طی ده روز گذشته جایزه بزرگ بهترین فیلم بخش مسابقه جشنواره‌ سن پترزبورگ روسیه و جایزه اول جشنواره‌ «زردآلوی طلایی» ارمنستان را دریافت كرد،با دریافت جایزه‌ی جشنواره‌ی كرواسی،سومین جایزه‌اش را طی 10 روز گذشته گرفت.
برنده خرس طلای بهترین فیلم و دو خرس نقره‌ای برای مجموعه بازیگران در جشنواره‌ برلین كه ماه گذشته موفق به كسب جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه جشنواره سیدنی استرالیا شد، تاكنون در جشنواره‌های برلین، هنگ كنگ، بوینس‌آیرس، بخارست، ترانسیلوانیا و استانبول به نمایش درآمده است.
این فیلم كه از 18 خرداد در سینماهای فرانسه به‌روی پرده رفته است، هم‌اكنون درمیان 10 فیلم پرفروش سینمای فرانسه قرار دارد و تاكنون بیش از 400 هزار تماشاگر را جذب خود كرده است.
«جدایی نادر از سیمین» از روز 25 خرداد در بلژیك و 2 تیر در تایلند به‌روی پرده رفته است و طبق برنامه از روز 11 اوت (20 مرداد) در هلند و هشتم سپتامبر (17 شهریور) در سینماهای سوئیس نمایش خواهد داشت.
این فیلم با بازی لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان بخش، كیمیا حسینی و با حضور مریلا زارعی روایت می‌شود.
«جدایی نادر از سیمین» در ادامه‌ اكران جهانی، از روز 25 دسامبر (4 دی) به‌طور هم‌زمان در ایتالیا و نروژ نمایش خواهد داشت و طبق برنامه‌ اعلام‌شده از روز 6 ژانویه سال آینده میلادی (16 دی) در سینماهای برزیل نمایش خود را آغاز خواهد كرد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ساعت 1:34  توسط آکادمیا  | 

فراخوان مسابقه پوستر برای فردا
فرناز کودک جهانی/ گروه ترجمه


فراخوان مسابقه پوستر برای فردا (۱)با عنوان «حق تحصیل» منتشر شد(۲)

متن این فراخوان بدین شرح است:

شرحی در باب موضوع مسابقه:
"تحصیلات قوی ترین صلاحی است که با آن می توان دنیا را تغییر داد." نلسون ماندلا(۳)
بگذارید با این واقعیت شروع کنیم که هر کودکی در دنیا حداقل تحصیلات ابتدایی اش طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر تضمین شده است. دومین هدف توسعه در این هزاره، اعلامیه ای است که توسط کلیه کشورهای عضو سازمان ملل(۴) تصویب شده است. بدین مضمون که اطمینان حاصل شود تا سال ۲۰۱۵ کودکان سراسر دنیا، اعم از پسر و دختر توانایی تکمیل تحصیلات دوره ابتدایی را داشته باشند.
با این وجود تخمین زده می شود که ۱۲۱ میلیون کودک در دنیا همچنان فاقد تحصیلات دوره ابتدایی می باشند. این رقم تقریباً برابر است با ۲% از جمعیت کل دنیا یا بیشتر از مردمی که در مکزیک زندگی می کنند. از هر زاویه ای که به این رقم بنگرید، میزان قابل توجهی است. یک کودک می تواند از تحصیل محروم شود تنها به این دلیل که برای کمک به خوانواده اش مجبور است کار کند. وی می تواند از تحصیل محروم شود به دلیل معلولیت یا به دلایل مذهبی یا به دلیل نوع جنسیت یا به دلیل کشورش.
به هر حال تمام کودکان برای تحصیل حقوق مشترکی داشته و با هم برابرند.(آموزشی با کیفیت و مناسب) آری این ها مشکلات اصلی کشورهای در حال توسعه می باشند با این حال مسأله ای است که به تمام کشورهای دنیا آسیب می رساند. بی سوادی و فقدان تحصیلات اولیه درغرب نیز در حال رشد می باشد.(یا هیچگاه از بین نمی رود) بی سوادی در فرانسه تبدیل به مشکلی ملی شده است ( با ۳.۱ میلیون مردمی که قادر به خواندن، نوشتن و حساب کردن نمی باشند.) همچنین میزان بی سوادی در اروپا نیز به طرز غیر قابل انتظاری بالا می باشد. در حالی که طبق بررسی جامع از سواد آموزی بزرگسالان در آمریکا، ۴۲ میلیون از آمریکایی های بالغ بی سواد بوده و تخمین زده می شود که به این تعداد هر ساله حدود ۲.۵۰۰.۰۰۰ نفر افزوده می شود.

و این مشکلی است که بدون مداخله فقط بدتر خواهد شد. مسأله فقط به مدرسه فرستادن کودکان نیست بلکه تمامی افرادی که روی کره زمین زندگی می کنند صرف نظر از جنسیت، مذهب و معلولیت باید شانس داشتن زندگی و فردایی بهتر را برای خود و فرزندانشان داشته باشند. تحصیل به آنها این امکان را می دهد که چرخه فقر را شکسته و تبعیضات اجتماعی را در جامعه متوقف  کنند. به آن ها امید می بخشد. اگر کودکی از تحصیل محروم شود در واقع این فرصت از وی گرفته می شود. تحصیلات بنا کننده رشد جامعه و بارور شدن آن می باشد. بحث این نیست که چه کسانی شایسته تحصیل می باشند، این یک حق مسلم است، حق شما، حق ما، حق همه مردم دنیا.
تا زمانی که آموزش و پرورش جهانی نداشته باشیم، دنیای ما به سادگی در اشتباه خواهد بود.

موضوع:

ما می خواهیم همه انسان ها را از این مسأله آگاه کنیم که هر کودکی حق تحصیل دارد و اینکه چه چیزهایی برای تحقق این امر باید عوض شوند. غرب وعده داده است که در کشورهای در حال توسعه مدارس بیشتری بسازد. در نهایت توجه به این مسأله که تحصیلات چه مضایایی دارد و ساخت فردایی بهتر برای دنیا و تمام مردمی که در آن زندگی می کنند.
شما می توانید به اکثر زبا ن های زنده دنیا آثار خود را ارایه دهید. لیست زبان های فعلی در ستون سمت چپ قابل دسترسی می باشد. گروهی مترجم داوطلب از سراسر دنیا در پی این هستند که زبان های بیشتری به این لیست اضافه کنند. به همین سبب اگر زبان انتخابی خود را در لیست نیافتید، مجدداً به سایت ما رجوع کنید.

آخرین مهلت ارسال آثار ۱۹ تیر ۱۳۹۰ می باشد.
 داوران بین المللی:
۱-مایکل باتوری(۵) -  فرانسه
۲-جوآنا گورسکا(۶) – لهستان
۳-یوری گولیتوف(۷) – روسیه
۴-ژان کارلو ایلیپرندی(۸) – ایتالیا
۵-روت کلوتزل (۹) – برزیل
۶-آلن لوکرنک (۱۰) - فرانسه
۷- اریک اسپیکرمن (۱۱) – هلند
۸-سوفی توماس (۱۲) – انگلستان
۹-نیکولاس تروکسلر (۱۳) – سوییس

*تاریخ ارسال آثار ۲۴ اردیبهشت لغایت ۱۹ تیرماه ۹۰ می باشد.


نحوه ثبت نام:
برای شرکت در مسابقه ابتدا باید در وب سایت ما ثبت نام (رایگان) کنید. در گوشه سمت چپ در قسمت بالای منو لینک "SIGN UP" را پید کنید. سپس به نام خود اکانتی باز نمایید. پس از اینکار شما از طریق اکانت شخصی خود می توانید آثار خود را آپلود کرده و بقیه اطلاعات را وارد نمایید. این تنها راهی است که می توانید آثار خود را در مسابقه شرکت دهید.
ثبت نام در این مسابقه ۱۰۰% رایگان می باشد.
چنانچه مایلید به صورت گروهی در این مسابقه شرکت کنید یکی از اعضای گروه به نمایندگی از بقیه اعضاء یک اکانت باز می کند و پس از آپ لود آثار اسم بقیه اعضای گروه را نیز وارد می نماید. ( توجه کنید که از باز کردن اکانت های جداگانه در این بخش خودداری کنید.)
اگر شما استودیوی طراحی هستید و مایل به شرکت در مسابقه می باشید باعث خوشحالی ما خواهد بود ولی شما باید به صورت شخصی یا به صورت گروهی ثبت نام کنید نه با اسم استودیوی خود. اگر به صورت مستقل شرکت می کنید با اسم خودتان اکانت باز کنید. چنانچه به صورت گروهی شرکت می کنید طبق دستور العمل ذکر شده عمل نمایید.

اطلاعات مربوط به مسابقه:

شما می توانید تا ۱۰ پوستر را در مسابقه شرکت دهید. این محدودیت بیشتر به دلیل مسایل فنی است تا مسایل دیگر، با این حال بر این باوریم که ۱۰ پوستر فضای کافی برای نشان دادن خلاقیت شما را در اختیارتان قرار خواهد داد.

شرایط لازم و ویژگی های آثار:

طرح ارسالی شما نباید پیش از این منتشر شده باشد، همچنین آثار ارسالی نباید تحت قانون کپی رایت باشند. طراحی پوسترها باید به صورت عمودی باشد.

نوع فایل ارسالی:

‏Jpeg Size:  ۲۹۵۳ x ۴۱۳۴ pixels
   Resolution:  ۱۵۰ DPI
RGB

برای نوشته های روی پوستر خود شما کاملاً آزاد هستید که از هر زبانی استفاده کنید. ما مشتاقیم که شما به صورت آزادانه عقاید خود را بیان کنید که همیشه این امر به کمک زبان مادری بهتر صورت می گیرد.
بهتر است که از متن توضیحی فراخوان برای نوشته های پوستر خود استفاده نکنید. این توضیحات تنها برای روشن کردن موضوع در دید شما درج شده است. ما ترجیح می دهیم از ایده شخصی خود برای مطالب مندرج در پوستر خود استفاده نمایید.
همچنین هیچ احتیاجی به درج لوگو در پوستر وجود ندارد، نه لوگوی موسسات خیریه نه حتی لوگوی این مسابقه.

شما هم سهیم شوید:

چنانچه به هر طریقی جذب فعالیت ما شده اید و مایل به همکاری می باشید بسیار مایه خوشنودی ما خواهد بود. شما می توانید مقالات یا مطالب سایت ما را از طریق گزینه  Share با هر شخصی که فکر می کنید این موضوع برایش جالب است در میان بگزارید. این گزینه در انتهای هر صفحه در دسترس می باشد.

لطفن برای آگاهی از اطلاعات بیشتر به وب سایت اصلی مراجعه نمایید.
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام تیر ۱۳۹۰ساعت 0:27  توسط آکادمیا  | 

پرشیانیسیمو+۱۰ در قلب تورنتوپوستر این رویداد/ اثر: مجید عباسی
نمایشگاه پوسترهای معاصر طراحان گرافیک ایران در جشواره هنری تیرگان، به سرپرستی مجیدعباسی از ۳۰ تیرماه تا ۲ مرداد ۱۳۹۰ در مرکز هنری هاربرفرانت تورنتو برگزار می‌شود.
این نمایشگاه دربرگیرنده آثار ۳۴ طراح معاصر و۱۰ طراح مدعو است. در این نمایشگاه آثاری از مجید عباسی، رضا عابدینی، فرزاد ادیبی، پویا احمدی، تهمتن امینیان، هما دلواری، مریم عنایتی، وحید عرفانیان، سیاوش فانی، سیامک فیلی‌زاده، فرهاد فزونی، امیر علی قاسمی، امیر حسین قوچی بیک، پدرام حربی، بهروز حریری، زینب ایزدیار، دامون خانجانزاده، علی خورشید‌پور، بهراد جوانبخت، آریا کسایی، مرتضی محلاتی، ساعد مشکی، علیرضا مصطفی‌زاده، مسعود نجابتی، کوروش پارسا‌نژاد، پیمان پورحسین، ایمان راد، مهدی سعیدی، ایمان صفایی، بیژن صیفوری، فیروز شافعی، کامبیز شافعی، پریسا تشکری، مهران زمانی به نمایش در خواهد آمد.همچنین آثاری از آیدین آغداشلو، مصطفی اسداللهی، خسرو بیات، محمد احصایی، ابراهیم حقیقی، عباس کیارستمی، فرشید مثقالی، مرتضی ممیز، محمود رمضانی و قباد شیوا در این نمایشگاه حضور دارند.  «پرشیانیسیمو» با همکاری و حمایت انجمن صنفی طراحان گرافیک انتاریو (RGD)، کالج هنر و طراحی انتاریو (OCAD) و مرکز هنری هاربرفرانت و جشنواره تیرگان، برگزار می‌شود.خاطرنشان می‌شود نمایشگاه پوستر پرشیانیسیمو اولین بار درسال ۲۰۰۹ با ارائه ۲۸ پوستراز ۲۸ طراح ایرانی به میزبانی دانشگاه ایالتی کلرادو ایالات متحده و در موزه هنرهای معاصر فورت کالینز این شهر برپا شد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام تیر ۱۳۹۰ساعت 0:26  توسط آکادمیا  | 

در نخستین جشنواره فصلی مطبوعات؛ برگزیدگان بخش عکس، کاریکاتور و صفحه آرایی معرفی شدند


نسخه قابل چاپ نظر شما
 
آرت نا: نخستين «جشنواره فصلي مطبوعات» با معرفي آثار برتر مطبوعات و نشريات كشور برگزار مي‌شود.   
 

به گزارش «آرت نا»، جشنواره فصلي مطبوعات در راستاي كيفي‌سازي و ارتقاي توليدات رسانه‌اي مطبوعات سراسر كشور برگزار مي‌شود كه در قالب اين جشنواره تمامي آثار توليدي مطبوعات مورد بررسي و ارزيابي داوران قرار خواهند گرفت و آثار برتر در انتهاي هر فصل معرفي و تقدير خواهند شد.
نخستين جشنواره فصلي مطبوعات كه به معرفي آثار برتر مطبوعات در فصل بهار 90 اختصاص دارد روز چهارشنبه 29 تير ماه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، معاون مطبوعاتي و اطلاع‌رساني، برگزيدگان اين جشنواره، اساتيد و فعالان مطبوعاتي كشور در سراي روزنامه‌نگاران ايران برگزار مي‌شود.
آثار برگزيده نخستين جشنواره فصلي مطبوعات در بخش‌هاي مقاله، سر‌مقاله، يادداشت، نقد، تيتر، عكس، صفحه‌آرايي، طرح، كاريكاتور، گفت‌وگو، گزارش و گزارش خبري معرفي و تقدير خواهند شد.
همچنين در اين مراسم از كتاب ويژه جشنواره فصلي مطبوعات شامل آثار برتر و منتخب برگزيدگان اين جشنواره، ديد‌گاه‌هاي صاحب‌نظران و اساتيد در خصوص جشنواره فصلي و نحوه داوري آثار رونمايي مي‌شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام تیر ۱۳۹۰ساعت 0:25  توسط آکادمیا  | 

مسابقه: دومين سالانه بين المللي شيراوژنمسابقه: دومين سالانه بين المللي شيراوژن
آخرین مهلت: 1390-08-22
موضوع: آزاد
کشور: ایران


 

 

 

گروه بین المللی کاریکاتور شیراوژن، با هدف پرورش و رشد کارتون ناب، و ترغیب هنرمندان کارتونیست به بودن در مسیر پرکاری و پشتکار، دومين سالانه بین المللی خود را برگزار می کند.  مهم ترین ویژگی این مسابقه، انتخاب برندگان از طریق نظرسنجی توسط بازدیدکنندگان است.


1.    نحوه شرکت
این مسابقه به صورت اینترنتی برگزار می شود و علاقمندان به شرکت می بایست آثار خود را از طریق بخش «تماس با ما» در سایت گروه شیراوژن ارسال کنند. همراه با ارسال آثار، نام و نام خانوادگی هنرمند، نشانی پستی، ای میل و شماره تلفن همراه و ثابت حتما به عنوان توضیحات باید ضمیمه شود.

آثاری که از دیگر راه‌هاي ارتباطی برای شیراوژن ارسال شوند يا فاقد اطلاعات خواسته شده در بخش توضيحات باشند مورد قبول قرار نخواهند گرفت.


2.    ویژگی آثار

حجم: حداکثر 500 کیلوبایت, رزولیشن:حداکثر 100dpi, اندازه: حداکثرA4, فرمت: RGB, JPG

3. تعداد: نامحدود


4.    موضوع: آزاد (آثار باید بدون شرح و دیالوگ باشند.)


5.    زمان ارسال آثار: از 22 مهر 1389 تا 22 مهر 1390

6.    داوری

هر یک از آثار دریافت شده، بر اساس اولویت زمان دریافت، پس از انتخاب اولیه توسط شیراوژن، بلافاصله به عنوان کارتون روز در سایت گروه شیراوژن به مدت 24 ساعت به نمایش در می آید و سپس در قسمت آرشیو کارتون روز، قابل دسترسی خواهد بود. از زمان شروع نمایش تا آخرین روز مهلت ارسال آثار، بازدیدکنندگان می توانند به هر یک از آثار امتیاز دهی کنند. شایان ذکر است برای دادن امتیاز پس از ورود به بخش کارتون روز، در قسمت آرشیو، روی نام کارتونیست کلیک کنید، سپس در پایین اثر امتیاز خود را به آن اثر بدهید. بدیهی است آثاری که مدت زمان بیشتری در معرض داوری و نظردهی باشند شانس بالاتری برای جذب امتیاز خواهند داشت.
پس از اتمام آخرین مهلت، چهل اثر که بالاترین میزان امتیاز کل را داشته باشند توسط گروه داوري مورد قضاوت قرار مي‌گيرند و در نهايت ده اثر به عنوان آثار برنده مشخص خواهند شد. در صورتی که از يك کارتونیست بیش از دو اثر در جمع چهل اثر نهایی قرار گیرد آن دو اثر که امتیاز بیشتری دارد مورد نظر قرار خواهد گرفت و بقیه آثار ایشان کنار گذاشته خواهند شد. همچنین اگر در بین این آثار نهایی، اثری از اعضای گروه شیراوژن وجود داشته باشد نیز، از دور انتخاب کنار گذاشته خواهد شد.


7.    جوایز


نفر اول: بن خريد صنايع دستي به ارزش تقريبي6000000 (شش میلیون) ریال + لوح تقدیر
نفر دوم: بن خريد صنايع دستي به ارزش تقريبي5000000 (پنج میلیون) ریال + لوح تقدیر
نفر سوم: بن خريد صنايع دستي به ارزش تقريبي 4000000 (چهار میلیون) ريال+ لوح تقدیر
نفرات چهارم تا دهم: لوح تقدیر + هدایای شیراوژن

8.    توضیحات


در صورت داشتن سوال و یا دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به info@shirozhan.com ای میل بزنید.


+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم تیر ۱۳۹۰ساعت 0:26  توسط آکادمیا  | 

بزرگداشت علی نصیریان در جشنواره فیلم کیش


نسخه قابل چاپ نظر شما
 
آرت نا: بزرگداشت علی نصیریان بازیگر نامدار سینما و تلویزیون در جشنواره بین المللی فیلم کیش برگزارمی شود.   
 

به گزارش «آرت نا»، این برنامه درایام برگزاری جشنواره که از4 تا 8 اردیبهشت ماه سالجاری با حضورهنرمندان، فیلمسازان و سینماگران و مدیران فرهنگی و سینمایی ایران و کشورهای منطقه در جزیره کیش برگزار می شود.
در این خبر آمده است: نصیریان از جمله بازیگران صاحب نام و شاخص سینما و تلویزیون است که کارنامه غنی و پرباری درخلق آثار درخشان و موفق در عرصه سینمای بومی و ثبت میراث ارزشمند تمدنی و فرهنگی این سرزمین داشته است.
همچنین در بخش بزرگداشت های جشنواره فیلم کیش بزرگداشت مسعود جعفری جوزانی، کارگردان صاحب نام سینمای ایران نیز، پیش بینی شده است.
علی نصیریان در ۱۵ بهمن ۱۳۱۳ به دنیا آمد. وی از هنرستان هنرپیشگی تهران فارغ‌التحصیل شده است. فعالیت هنری‌اش را در ۱۳۳۱ با بازی در تآتر جامعهٔ باربد آغاز کرد. در سال ۱۳۳۵ جایزهٔ نخستین مسابقهٔ نمایش‌نامه‌نویسی را برای نمایش بلبل سرگشته دریافت کرد. فیلم گاو نخستین فعالبت سینمایی او بوده است. وی در ۱۳۸۰ به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایرانی در رشتهٔ بازیگری تآتر و سینما شناخته شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم تیر ۱۳۹۰ساعت 0:21  توسط آکادمیا  | 

برگزاری افتتاحیه جشنواره آموزشگاه های سینمایی


 
 
آرت نا: مراسم افتتاحیه جشنواره آموزشگاه های سینمایی در نمایشگاه بین المللی سالن خلیج فارس دوشنبه 20 تیر ماه برگزار می شود.   
 

به گزارش خبرنگار «آرت نا»، مراسم افتتاحیه جشنواره آموزشگاه های سینمایی در نمایشگاه بین المللی سالن خلیج فارس دوشنبه 20 تیر ماه ساعت 17:30 الی 19:30 زیر نظر دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشگاه های سینمایی برگزار می شود. در این مراسم آئین نکوداشتی برای مرحوم منوچهر حقانی پرست و مرحوم فرهنگ معیری برپا می گردد.
لازم به ذکر است منوچهر حقانی پرست استاد دانشگاه، کارگردان و فیلمبردار سینما مدیریت آموزشگاه «سینمای نوآور» را به عهده داشت که در مهر 1389 به علت سکته قلبی دار فانی را وداع گفت. همچنین فرهنگ معیری طراح چهره‌پردازي و مدير آموزشگاه چهره پردازي «آينه در آينه» اردیبهشت 87 بر اثر ابتلا به سرطان ریه و عوارض کبدی درگذشت. هم اکنون مدیریت آموزشگاه «سینمای نوآور» به عهده ی پیمان حقانی پرست و مديریت آموزشگاه «آينه در آينه» را فریور معیری فرزندان این دو مرحوم عهده دار هستند.
بنا بر این گزارش در این مراسم فیلم کوتاه «به یاد پدر» که در خصوص زندگی و فعالیت های منوچهر حقانی پرست به کارگردانی و فیلمبرداری فرزند وی پیمان حقانی پرست ساخته شده است، به نمایش درمی آید.
گفتنی است این جشنواره تا 27 تیر ماه ادامه دارد و طی مراسم اختتامیه ای به کار خود پایان می دهد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم تیر ۱۳۹۰ساعت 0:20  توسط آکادمیا  | 

کتاب کارتون های شهر و شهروندی منتشر شد


 
مجله و کاتالوگ
مجموعه آثار ارسال شده به دبیرخانه اولین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز، در قالب کتابچه مصوری به چاپ رسید.

به گزارش بابک شعبانی خبرنگار آرتنا در تبریز به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین نجفی در این رابطه گفت: پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی، کتابچه ای حاوی آثار شاخص و برگزیده ارسالی طراحی گردید و در روزهای اخیر، این مجموعه به چاپ رسید.

وی افزود: استقبال گسترده ای که هنرمندان کارتونیست جهان از جشنواره کارتون شهر و شهروندی نشان دادند، این معنی را دارد که مسائل مربوط به شهر و شهروندان در تمام دنیا و برای همه مردم به ویژه هنرمندان که زبان جامعه هستند، مهم و قابل توجه است.

نجفی، با اشاره به تاثیرات بلند مدت توجه به مسائل شهروندی، ورود هنرمندان به مقولات مرتبط با زندگی مردم، را زمینه ساز توجه و حساسیت بیشتر و ملموس شدن این موضوعات برای مردم دانست.

مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز با اشاره به تأثير غيرمستقيم اين جشنواره در افزايش سطح فرهنگ عمومي جامعه گفت: مطرح شدن معضلات شهري به زبان كاريكاتور و كارتون گام موثري در راستاي فعاليت‌هاي آموزش‌ شهروندي است و با توجه به پتانسیل موجود در شهر، از این وزنه قدرتمند بهره خواهیم گرفت

وی تصریح کرد: چاپ مجموعه آثار برگزیده جشنواره که دست چینی از بهترین و گویاترین آثار ارسالی از سراسر جهان به دبیرخانه جشنواره بوده، گام دیگری در جهت افزایش انس و آشنایی مردم با کارتون های مرتبط با موضوع شهر و شهروندی است.

نجفی همچنین با تاکید بر اثرگذاری این کارتون ها در جامعه گفت: تعدادی از آثار به زودی در قالب پوستر و بیلبورد در نقاط مختلف شهر نصب می شود تا آغازگر روند آموزشهای غیر مستقیم شهر و شهروندی در جامعه باشد.

وی ابراز امیدواری نمود این آثار نه تنها در تبریز بلکه در تمام نقاط کشور مورد استفاده قرار گیرد و ضمن ارتقای فرهنگ هنری و بصری جامعه، شاهد اثرگذاری این هنر همه پسند و هنرهای دیگر در جامعه باشیم.

گفتنی است اولین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز با استقبال بیش از 110 کارتونیست از کشورهای مختلف مواجه گردید و در پایان زمان پیش بینی شده برای ارسال آثار بيش از 650 اثر با كيفيت بسيار بالا از کارتونیست های كشورهاي بلژيك، آرژانتين، آمريكا، برزيل، كوبا، فرانسه، ايتاليا، لهستان، هلند، روسيه، روماني، تركيه، صربستان، اسپانيا، اوكراين، ازبكستان، سوريه، مجارستان، سنگاپور، بلغارستان، بنگلادش، آذربايجان، مصر، چين، مقدونيه، مولداوي، ارمنستان، پرو، اندونزي و هند به اين جشنواره ارسال شد.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم تیر ۱۳۹۰ساعت 0:19  توسط آکادمیا  | 

برنده شیر طلای ونیز...

 

 تاد هینز، ماریو مارتونه و آندره تشینه از جمله داوران بخش مسابقه شصت و هشتمین جشنواره فیلم ونیز هستند.
به گزارش آخرین نیوز به نقل از خبرآنلاین، برگزارکنندگان جشنواره ونیز روز جمعه اسامی همکاران دارن آرونوفسکی رئیس داوران بخش مسابقه اصلی این دوره لیدو را اعلام کردند.

تاد هینز کارگردان فیلم‌هایی چون «Velvet Goldmine» و «دور از بهشت»‌ است و آخرین فیلم او «من این‌جا نیستم» سال 2007 برنده جایزه هیئت داوران ونیز شد. آندره تشینه فیلمساز کهنه‌کار فرانسوی دیگر داور بخش مسابقه اصلی است.

فیلم کلاسیک «پولین می‌رود» به کارگردانی تشینه اولین بار سال 1969 در لیدو نمایش داده شد. ماریو مارتونه کارگردان و آلبا رورواچر بازیگر که هر دو ایتالیایی هستند، پارسال به ترتیب با فیلم‌های «ما اعتقاد داشتیم» و «تنهایی اعداد اول» در لیدو حضور داشتند.

تاد هینز

تاد هینز و ماریو مارتونه از داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره ونیز هستند

دیگر داوران بخش مسابقه اصلی دیوید بیرن موزیسین و ایا-لیسا آتیلا هنرمند تصویرساز فنلاندی هستند. بیرن عضو سابق گروه «Talking Heads» است که در دهه 1980 فعال بود و سابقه همکاری با فیلم‌های مختلف از جمله فیلم برنده اسکار «آخرین امپراتور» به کارگردانی برناردو برتولوچی را دارد. آتیلا نیز یکی از همکاران دائمی دوسالانه ونیز است.

همان طور که قبلا اعلام شد، ریاست هیئت داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره ونیز 68 را آرونوفسکی به عهده دارد که سه فیلم قبلی او در بخش مسابقه لیدو حضور داشتند.

«کشتی‌گیر» به کارگردانی او سال 2008 برنده جایزه شیر طلای ونیز شد و «قوی سیاه» این فیلمساز نیویورکی هم پارسال فیلم افتتاحیه جشنواره بود.

هیئت داوران این دوره جشنواره ونیز در حالی برندگان را انتخاب می‌کنند که عملکرد هیئت داوران پارسال به ریاست کوئنتین تارانتینو دیگر فیلمساز آمریکایی با اعتراض‌های گسترده در ایتالیا همراه شد و گروهی اعتقاد داشتند بسیاری از جوایز اصلی به کارگردانانی رسید که ارتباط نزدیکی با تارانتینو داشتند.

شصت و هشتمین جشنواره فیلم ونیز 31 اوت تا 10 سپتامبر (9 تا 19 شهریور) برگزار می‌شود. تریلر سیاسی «عید مارس» به کارگردانی و با بازی جرج کلونی فیلم افتتاحیه جشنواره است.
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 23:39  توسط آکادمیا  | 

 


دختر ایرانی که باباش دکتره و تو ترکیه کار میکنه و مادرش تو ایتالیا
حالادختره از فارسی صحبت کردن فقط سلام بلده و قراره بیاد ایران نمایشگاه بزاره

نمایشگاه نقاشی یک هنرمند 12 ساله ایرانی مقیم ایتالیا در شهر رم، هنردوستان ایتالیایی را به حیرت واداشت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، خانم کنتس «پاتریتسیا دبلانک» به خبرنگار صدا و سیما در رم گفت: این تابلوها واقعا اعجاب انگیز هستند، من به این هنرمند خردسال ایرانی تبریک می گویم. باید بگویم که استعداد ایرانی ها همواره زبان زد خاص و عام است.

در این نمایشگاه، بیش از 30 اثر از نقاشی های رنگ و روغن این هنرمند خردسال ایرانی با سبک انتزاعی در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

البرتو وسپاتسیانی، کارشناس برجسته نقاشی در ایتالیا گفت: من به عنوان رییس مرکز بین المللی نقاشی ویا مارگوتا ایتالیا، باید بگویم برای نخستین بار است که شاهد خلق چنین اثار فوق العاده زیبا توسط یک کودک ایرانی هستم چرا که این نوع اثار در جهان تا به امروز فقط توسط نقاشان معروف بزرگسال و حرفه ای خلق شده است.

پینو اینسنیو، مجری برنامه های تلویزیونی ایتالیا تاکید کرد: اثار زیبای این هنرمند 12 ساله، نام ایزابل سالاری را در محافل هنری ایتالیا بر سر زبان ها انداخته است.

ایزابل سالاری به خبرنگار صدا و سیما در رم گفت: من خیلی ایران را دوست دارم. امیداورم روزی بتوانم تابلوهای نقاشی ام را از نزدیک در معرض دید ایرانیان قرار دهم.

در هنر مدرن انتزاعی، نقاش عواطف خود چون ترس، اضطراب و عشق را با ترکیب رنگ ها و اشکال مختلف بیان می کند.

اکبر قولی سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که در نمایشگاه حضور داشت گفت: هماهنگی های لازم برای ارسال اثار این نابغه نوجوان ایرانی به نمایشگاه ها و جشنواره های بین المللی نقاشی در ایران فراهم شده است.

دینو زوف، یکی از پنج دروازه بان برتر تاریخ فوتبال جهان و سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایتالیا که یکی دیگر از شرکت کنندگان در این نمایشگاه بود گفت: نقاشی های بسیار زیبایی هستند. این هنرمند نوجوان ایرانی، اینده درخشانی در پیش رو دارد.

حضور جمعی از شخصیت های فرهنگی، هنری و ورزشی ایتالیا در این نمایشگاه نشان دهنده اهمیت نقاشی این هنرمند نوجوان ایرانی است
+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۰ساعت 0:52  توسط آکادمیا  | 

ساركوزي مشتاق ديدن فيلم فرهادي«جدايي نادر از سيمين» رده ششم جدول فروش فرانسه را از آن خود كرد    شرق: فيلم هاي پرافتخار ايراني كم نيستند؛ از «بچه هاي آسمان» ساخته مجيد مجيدي تا «رونوشت برابر اصل» عباس كيارستمي. فيلم هايي كه هر كدام در زمان خود هم فروش جهاني موفقي داشتند و هم توانسته بودند نظر موافق منتقدان را جلب كنند. اگر فيلم رونوشت برابر اصل توانست فروش پنج ميلياردي را به ثبت برساند اين بار نوبت به ديگر كارگردان نام آشناي ايران در فرانسه رسيده است تا فيلمش توجه مردم را به خود جلب كند. اصغر فرهادي نامي غريبه در كشور فرانسه نيست. دو سال قبل «درباره الي» در سينماهاي فرانسه نشان داده شد. سازندگان اين فيلم مطرح جهاني اين بار شكل متفاوت تري براي اكران در نظر گرفته اند. در ايستگاه هاي مترو و روزنامه هاي معروف اين كشور عكس هاي فيلم به چشم مي خورد و به گفته پخش كننده آن «در مجموع 146 سينما در كل فرانسه كه 40 سينما آن در پاريس و حومه آن قرار داد فيلم را نشان مي دهند.» در اين مدت كه 12 روز از اكران فيلم مي گذرد استقبال مردمي اين فيلم را از فيلم هاي «نيمه شب در پاريس» ساخته وودي آلن، «ايكس من» آمريكايي و برنده جايزه نخل طلايي كن «پسري با يك دوچرخه» ساخته برادران داردن بالاتر قرار داده است. اين فيلم كه توانست رده ششم جدول فروش فرانسه را از آن خود كند آنقدر براي سياست گذاران جذاب شده است كه رييس جمهوري فرانسه خواستار تماشاي اين فيلم در كاخ «اليزه» شد.
    اين خبر را كه شبكه Europe1 منتشر كرد دربرگيرنده خواسته «نيكلاساركوزي» از توزيع كننده فيلم است تا يك نسخه از فيلم جدايي نادر از سيمين به طور ويژه در اختيارش قرار بگيرد تا بتواند در سالن نمايش كاخ به همراه كارلابروني ببيند.
   

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۰ساعت 23:56  توسط آکادمیا  | 

نمايشگاه نسل سوم مجسمه‌سازان و پرویز تناولی در گالری فروهر--------------------------------------------------------------------------------------------------------

گشایش: 30 اردیبهشت ماه 1390 ساعت 16- 20
بازدید روزانه:31 اردیبهشت تا 17 خرداد ماه 1390 ساعت 12 تا 20
پنج شنبه ها 12 تا 18
سه شنبه ها نگارخانه باز می‌باشد
آدینه 13 خرداد تعطیل است
نشست با جمعی از اساتید 4 خرداد ساعت 16 تا 19
آدرس: تهران، بلوار آفریقا (جردن)، نبش بلوار گلستان، پلاک 2
تلفن: 22041139- 22046639
فکس: 22018655
www.fravahargallery.com
info@fravahargallery.com


+ نوشته شده در  جمعه سی ام اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 10:27  توسط آکادمیا  | 

مسعود كیمیایی در بین داوران بخش بین‌الملل جشنواره كیش

 مسعود كیمیایی

به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم كیش، مسعود كیمیایی (ایران)، آصف نورانی (پاكستان)، الچین موسی اغلو...
 
 «مسعود كیمیایی» و چهار فیلمساز دیگر از كشورهای منطقه به عنوان داوران بخش بین‌الملل جشنواره فیلم كیش معرفی شدند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم كیش، مسعود كیمیایی (ایران)، آصف نورانی (پاكستان)، الچین موسی اغلو (آذربایجان)، گل‌اندام محبت آوا (تاجیكستان) و بیجایا جنا (هند) داوران بخش بین‌الملل جشنواره فیلم كیش هستند تا در طول برگزاری جشنواره به رقابت آثار این بخش بپردازند.
جشنواره فیلم كیش از 4 تا 8 اردیبهشت‌ماه در كیش برپا می‌شود.
 
+ نوشته شده در  شنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 9:53  توسط آکادمیا  | 

تئاترهايي در راه صحنه
با پايان نخستين ماه از سال 1390 و پايان اجراي نمايش هاي روي صحنه سالن هاي تئاتر از هفته اول ارديبهشت ميزبان نمايش هاي تازه اي است كه در حال انجام تمرين هاي نهايي هستند.
    سالن اصلي تئاتر شهر در حال حاضر ميزبان نمايش «نصرت خانوم مامانم و نوروز» به كارگرداني امير دژاكام است. اين نمايش كه به آداب و رسوم ايام نوروزي مي پردازد، از هفتم نوروز روي صحنه رفته است.
    اما سالن سايه مجموعه تئاتر شهر كه ميزبان نمايش تماشاچي محكوم به اعدام به كارگرداني روح الله جعفري بود با به پايان رسيدن اجراي آن، نمايش«شن» به كارگرداني كتايون حسين زاده را روي صحنه خود مي بينيد.
    «شن» كه روايتگر زندگي دو زن است با حضور الهام پاوه نژاد و پريزاد سيف هفته اول ارديبهشت ماه در سالن سايه مجموعه تئاتر شهر به صحنه مي رود. ناصح كامكاري طراح صحنه و لباس، قباد شيوا طراح پوستر و بروشور و نورالدين حيدري ماهر دستيار كارگردان نمايش هستند.

بقیه درادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 17:34  توسط آکادمیا  | 

نمایشنامه پارک کلایبورن برنده جایزه پولیتزر شد

بروس نوریس برای تازه ترین اثرش، پارک کلایبورن، برنده جایزه پولیتزر در رشته نمایشنامه نویسی شد. این اثر طنز که درباره نژادپرستی است، به تازگی برنده جایزه لارنس اولیویه بهترین نمایشنامه شده بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۰ساعت 9:30  توسط آکادمیا  | 

کنسرت علیرضا قربانی درلندن

علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی ایران برای اولین بار در

سالن کدوگان هال لندن به همراه گروه باران کنسرت داشت. در این

کنسرت که در ۲۵ فوریه برگزار شد ترانه هایی از اشعار مولانا را اجرا کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام فروردین ۱۳۹۰ساعت 14:8  توسط آکادمیا  | 

جایزه سال عکس یونیسف به عکاس ایرانی تعلق گرفت


مجید سعیدی

مجید سعیدی پس از ناآرامی های سال گذشته در ایران بازداشت شد

صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، مجید سعیدی، عکاس ایرانی را به عنوان یکی از برندگان جایزه عکس سال ۲۰۱۰ برگزیده است.

جایزه دوم سال ۲۰۱۰ یونیسف آلمان به خاطر مجموعه عکس آقای سعیدی از زندگی یک پسر بچه پناهنده افغانی به او اعطا شده است.

آقای سعیدی که عکاس آژانس عکس گتی ایمجز آمریکاست، علاوه بر رسانه های داخلی ایران با مجله تایم نیز همکاری کرده است.

مجید سعیدی در این مجموعه به زندگی اکرم هشت ساله نگاهی انداخته است که به همراه خانواده اش در پاکستان زندگی و از طریق جمع آوری زباله امرار معاش می کند.

اکرم در حین کار به علت برق گرفتگی دستش را از دست داده است.

عکس برگزیده آقای سعیدی، مینا خواهر اکرم را نشان می دهد که در حال بازی با دست مصنوعی برادرش است.

جایزه نخست رقابت یونیسف به اد کاشی، عکاس آمریکایی و جایزه سوم به جی ام بی آکاش تعلق گرفته است.

یونیسف هر سال با برگزاری رقابت عکاسی، از عکاسانی که زندگی کودکان در سراسر جهان را به تصویر می کشند، تقدیر می کند.

یونیسف علاوه بر سه عکاس برگزیده، از هفت عکاس دیگر نیز تقدیر کرده است
+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام فروردین ۱۳۹۰ساعت 14:3  توسط آکادمیا  | 

نامزدهای جایزه اورنج ۲۰۱۱ ؛ کتاب‌اولی‌ها پیشتازند
سه نویسنده با نخستین کتاب خود در میان نامزدهای جایزه اورنج امسال هستند.

از جمله این نویسنده ها می توان به کاتلین وینتر، فیلمنامه نویس مجموعه تلویزیونی خیابان سسامی اشاره کرد.

رمان های آنابل نوشته کاتلین وینتر، زن ببر نوشته تی اوبرشت و گریس ویلیامز حرفش را بلند می زند نوشته اما هندرسن سه اثر اول سه نویسنده اند.

اتاق نوشته اما دانو، خاطره عشق نوشت آمیناتا فورنا و خانه بزرگ نوشته نیکول کراس از دیگر نامزدهای جایزه اورنج امسال هستند.

جایزه ۳۰ هزار پوندی اورنج به داستان برگزیده ای که به قلم یک نویسنده زن و به زبان انگلیسی باشد، تعلق می گیرد.

بتانی هیوز، گوینده و رییس هیئت داوران جایزه اورنج امسال گفت که تعداد رمان نویسانی که کتاب اولشان نامزد جایزه اورنج شده، "نشانه سلامت جدی ادبیات زنان است."

برنده امسال روز هشتم ژوئن در رویال فستیوال هال در لندن اعلام خواهد ش
+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام فروردین ۱۳۹۰ساعت 13:57  توسط آکادمیا  | 

عجیب‌ترین عنوان کتاب سال انتخاب شد

عجیب‌ترین عنوان کتاب سال انتخاب شد

مخاطبان و علاقمندان به كتاب و كتابخوانی امسال با انتخاب كتاب «مدیریت عملكرد دندانپزشكی؛ راه چنگیزخان» نام این كتاب را به عنوان بهترین نام‌ها انتخاب و معرفی كرده‌اند. این كتاب كه....
 
 كتاب «مدیریت عملكرد دندانپزشكی؛ راه چنگیزخان» به قلم «میكائیل یانگ» امسال موفق شد جایزه «دیاگرام» را كه هر سال به عجیب‌ترین عنوان كتاب اهدا می‌شود به نام خود ثبت كند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی نیوز، این جایزه كه هر سال برای انتخاب برترین و عجیب‌ترین عنوان كتاب برگزار می‌شود با داوری مخاطبان و خوانندگان كتاب‌های ادبی و غیرادبی و به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
مخاطبان و علاقمندان به كتاب و كتابخوانی امسال با انتخاب كتاب «مدیریت عملكرد دندانپزشكی؛ راه چنگیزخان» نام این كتاب را به عنوان بهترین نام‌ها انتخاب و معرفی كرده‌اند. این كتاب كه توسط «میكائیل یانگ» یك دندانپزشك به رشته تحریر درآمده درباره تشكیل امپراطوری با عنایت به سوژه و موضع دندانپزشكی است.
این نویسنده كه پیش از این به عنوان یك پزشك به مداوای مردم می‌پرداخته در حال حاضر به عنوام مدرس دندانپزشكی در یك كلینیك به آموزش دانشجویان می‌پردازد.
این نویسنده با انتخاب عنوان «مدیریت عملكرد دندانپزشكی؛ راه چنگیزخان» توانست رقیبان خود را در این دوره از جایزه كتاب «دیاگرام» حذف كرده و خود این جایزه را كسب كند. این كتاب با جمع‌آوری بیش از نیمی از آرای خوانندگان كتاب به صورت اینترنتی توانست در صدر این جدول قرار بگیرد.
همچنین آثار دیگری چون «دست و دلبازی مرگ» به قلم «گارسیا نوشتاین»، «سگ تو چه رنگی است؟» به قلم «جویل سیلور من» و «افسانه آتشفشانان» از جمله آثار دیگری است كه در این فهرست جای گرفته است.
جایزه كتاب «دیاگرام» هر سال به بهترین عنوانی تعلق می‌گیرد كه برای كتاب‌های ادبی یا غیر ادبی كه در حوزه غیرطنز قرار می‌گیرد، اهدا می‌شود.
 
 
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم فروردین ۱۳۹۰ساعت 11:46  توسط آکادمیا  | 

فراخوان پوستر جشنواره فیلم شهر منتشر شد


 
آرت نا: طراحی پوستر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم شهر به مسابقه گذاشته شد.   
 

به گزارش «آرت نا»، روابط عمومی چهارمین جشنواره بین المللی فیلم شهر شرایط و مقررات شرکت در مسابقه طراحی پوستر این جشنواره را اعلام کرد.

بنا بر این گزارش هر شرکت کننده می تواند تنها 3 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید .آثار باید در ابعاد 50 در 70 سانتی متر طراحی شوند.

متقاضیان می بایست آثار خود را به شکل فایل رایانه ای با فرمت jpg ، با dpi 300 و در ابعاد 25 در 35 سانتی متر از طریق ایمیل به آدرس poster@urbanfilmfest.ir ارسال کنند .

شرکت کنندگانی که آثارشان پس از انتخاب به بخش رقابتی راه می یاند ، می بایست فایل نهایی پوستر را در ابعاد 50 در 70 سانتی متر با فرمت tiff ، با dpi 300 و به صورت cmyk به دبیرخانه جشنواره فیلم شهر تحویل نمایند .

آخرین مهلت ارسال آثار نیز 1-2-90 اعلام شده است.

جوایز این بخش نیز به شرح ذیل اعلام شده است:
•نفر اول : 5 سکه ی تمام بهار آزادی + اهداء لوح تقدیر و چاپ پوستر
•نفر دوم : 3 سکه ی تمام بهار آزادی + اهداء لوح تقدیر و چاپ پوستر
•نفر سوم : 1 سکه ی تمام بهار آزادی + اهداء لوح تقدیر و چاپ پوستر
•از بین آثار دریافتی تعداد 50 اثر توسط هیأت داوران انتخاب و به نمایشگاه راه می یابند. به هریک از آثار این بخش مبلغ 2/000/000 ریال و گواهی شرکت در نمایشگاه اعطاء خواهد شد .
چهارمین جشنواره فیلم شهر با رویکرد شهری انسانی برای انسان شهری از 24 تا 29 اردیبهشت ماه سال آینده در تهران و استان گیلان برگزار می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم فروردین ۱۳۹۰ساعت 10:30  توسط آکادمیا  | 

برپايي نمايشگاه 8 هنرمند جوان ايراني در گالري توتال آرتس دبي

عنوان :
منبع:
تاریخ:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

آفرين نيساري، مديرگالري آن از برپايي نمايشگاه 8 هنرمند جوان ايراني در گالري توتال آرتس دبي خبر داد و گفت: اين هنرمندان در بيان هنري خود تكنيك‌هاي مختلفي دارند و در عين حال ايرانيت خود را حفظ كرده‌اند. از سوي گالري آن؛ نمايشگاهي از 8 هنرمند ايراني در گالري توتال آرتس دبي برپا مي‌شود. آفرين نيساري، مديرگالري آن؛ در گفتگو با خبرنگار ايلنا افزود: اين هشت هنرمند كه شامل بهنام كامراني، محمدحسين عماد، فريده شاهسوراني، اميد حلاج، مرتضي طالبي، ياسر ميرزايي، الميرا روزبه و نفيسه عمران است آثارشان را از 23 فوريه (4 اسفندماه امسال) تا دوشنبه 23 مارس (8 فروردين‌ سال آينده) در معرض ديد علاقه‌مندان قرار خواهند داد. وي با اشاره نوع آثاري كه ازسوي اين هنرمندان به نمايش‌ درمي‌آيد، گفت: بهنام كامراني نقاشي و ويدئو آرت؛ محمدحسين عماد، مجسمه؛ فريده شاهسوراني، ويدئوآرت و 2 عكس ارائه خواهند داد. 5 هنرمند ديگر نيز نقاشي‌هاي خود را به نمايش مي‌گذارند. نيساري آثار اين هنرمندان را در تكنيك متفاوت و درعين حال داراي وحدت عنوان كرد و گفت: رويه كاري، تكنيك و بيان هنري اين هنرمندان متفاوت است، اما درعين تفاوت نقطه اشتراك آثار اين هنرمندان روحيه ايراني بودن كارهاست. وي درباره گالري توتال آرتس دبي گفت: اين گالري اولين گالري است كه در دبي افتتاح شده و در منطقه القوز دبي است. در اين خيابان گالري‌هاي مهم و حرفه اي دبي واقع شده‌اند. بهنام كامراني، يكي از هنرمندان شركت كننده در اين نمايشگاه گفت: كارهاي من در اين نمايشگاه در حقيقت همان كارها‌ي نمايشگاه انفرادي ام درگالري آن با موضوع اسكناس‌هاست كه در اين نمايشگاه بالغ بر 5 اثر را به نمايش خواهم گذاشت. در كنار اين پنج اثر قرار است يك ويدئوآرت به نام «برج آزادي» به نمايش درآورم. وي درادامه گفت: اين نمايشگاه نمايشگاه خوب و موفقي خواهد بود چرا كه در يكي از گالري‌هاي قديمي شهر دبي برپا خواهد شد و هنرمنداني كه انتخاب شده‌اند هر يك در رشته هنري خود توانمند هستند


+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 18:40  توسط آکادمیا  | 

پوستر نمایش «درس» داریوش مهرجوییدرس

نمایش «درس» اثر اوژن یونسکو به کارگردانی داریوش مهرجویی و با حضور بازیگرانی چون امیر جعفری، طناز طباطبایی و نادر سلیمانی از سی‌ام بهمن ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته است....
 
پوستر نمایش درس داریوش مهرجویی.
 

پوستر درس

 
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:4  توسط آکادمیا  | 

كمدین سوئدی سر صحنه جان باخت!

كمدین سوئدی سر صحنه جان باخت!

كمدین معروف 61 ساله سوئدی در حالی كه مشغول اجرای آخرین قسمت نمایشی كمدی روی صحنه بود، در مقابل تماشاگران روی زمین افتاد و...
  
كمدین معروف سوئدی درست در آخرین لحظات اجرای نمایش خود در مقابل تماشاگران نقش بر زمین شد و جان خود را از دست داد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه Expressen، كمدین معروف 61 ساله سوئدی در حالی كه مشغول اجرای آخرین قسمت نمایشی كمدی روی صحنه بود، در مقابل تماشاگران روی زمین افتاد و تعادل خود را از دست داد.
پس از انتقال "الاس اریكسون"، این كمدین معروف به آمبولانس مشخص شد كه وی جان خود را از دست داده است.
بنابر اعلام تماشاگران و افرادی كه شاهد این ماجرا بودند، اریكسون پس از افتادن روی زمین تلاش كرده است تا خود را از صحنه خارج كند اما در نهایت نتوانست این كار را بكند.
دوستان و همكاران این كمدین معروف سوئدی از وی به عنوان فردی پركار یاد كرده و از مرگ ناگهانی وی بر روی صحنه بسیار بهت زده شده‌اند.
 
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:3  توسط آکادمیا  | 

حضور «ماندوو» در جشنواره بين المللی فيلم ميامی آمريکا

ما

 
 
آرت نا: منصور جهاني فيلم سينمايي «ماندوو» به کارگرداني ابراهيم سعيدي در بخش مسابقه اصلی بيست و هشتمين دوره جشنواره بين المللی فيلم «ميامی» در کشور آمريکا به نمايش درمي آيد.   
 

به گزارش «آرت نا»، فيلم سينمايي «ماندوو» (خسته) اولين ساخته کارگردان ايرانی؛ ابراهيم سعيدي در بخش مسابقه اصلی بيست و هشتمين دوره جشنواره بين المللی فيلم «ميامی» در آمريکا به روی پرده می رود و برای تصاحب جايزه اصلی اين جشنواره با فيلم هايی از کشورهای مختلف به رقابت می-پردازد.
فيلم سينمايی «ماندوو» در دو سانس مختلف از جمله؛ ساعت 4 بعدازظهر امروز شنبه 14 اسفند ماه (5 مارس) و ساعت 45/9 دوشنبه شب 16 اسفند (7 مارس) در جشنواره «ميامی» به نمايش درمی آيد.
همچنین روابط عمومي فيلم «ماندوو» اعلام کرد که اين جشنواره با شرکت فيلم هايی از کارگردانان سراسر جهان در بخش های مختلف؛ بخش «مسابقه سينمای جهان»، بخش «رويداد ويژه»، بخش «سينمای 360 درجه»، بخش «تمرکز بر فلوريدا»، بخش «سينمای آمريکا»، بخش «مسابقه سينمای مستند» و بخش «مسابقه فيلم کوتاه» در روزهای 13 تا 22 اسفند ماه جاری (4 تا 13 مارس) در شهر ميامی در ايالت فلوريدا در کشور آمريکا برگزار می شود.
فيلم «ماندوو» در آخرين نمايش بين المللي خود، ساعت 6 بعدازظهر روز 10 اسفند (1 مارس) در سی و نهمين دوره جشنواره بين المللی فيلم «بلگراد» در سالن سينمايی مرکز فرهنگی شهر بلگراد در کشور صربستان به روی پرده رفت. اين جشنواره روز 7 اسفند (26 فوريه) در شهر بلگراد آغاز شده و تا روز يکشنبه 15 اسفند (6 مارس) ادامه خواهد داشت.


+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:30  توسط آکادمیا  | 


 


فراخوان ششمین دوره نمایشگاه مجسمه های کوچک انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران

قابل توجه اعضای محترم انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران:

ششمین دوره پیاپی نمایشگاه مجسمه های کوچک امسال در تاریخ 29 بهمن 1389 در گالری فروهر برگزار خواهد شد.


شرایط شرکت در ششمین دوره نمایشگاه مجسمه های کوچک:

عضویت در انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران

موضوع: آزاد

حداکثر ابعاد اثر: نباید از 30×30×30 سانتیمتر تجاوز کند.
(در صورت عدم رعایت ابعاد، از راهیابی اثر به نمایشگاه جلوگیری خواهد شد.)

تعداد اثر: یک عدد

متریال: آزاد (کیفیت آثار در حد مطلوب باشد، ماکت پذیرفته نخواهد شد.)

تاریخ تحویل اثر: CD اثر تا تاریخ 29 دی ماه  به دفتر انجمن مجسمه سازان ارسال گردد.

پس از تحویل آثار، بازبینی مجدد جهت رعایت ابعاد و کیفیت آثار انجام خواهد پذیرفت.


داوران نمایشگاه مجسمه های کوچک:
ریما اسلام مسلک
محمدحسین عماد
ژینوس تقی زاده

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 8:38  توسط آکادمیا  | 

ثار برگزيده مرحله نخست به جشنواره راه يافت

آثار برگزيده مرحله نخست به جشنواره راه يافت

آثار برگزيده مرحله نخست خوشنويسي و سفال و سراميك به سومين جشنواره بين المللي هنرهاي

تجسمي راه يافت.


+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم دی ۱۳۸۹ساعت 17:22  توسط آکادمیا  | 

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران برگزار می شود

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران برگزار می شود

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نادر مرتضی‌پور از 1 تا 3 بهمن ماه به مناسبت اربعین

حسینی در تالار وحدت برگزار می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم دی ۱۳۸۹ساعت 17:18  توسط آکادمیا  | 

دوبله عربي سريال «مختارنامه»

دوبله عربي سريال «مختارنامه» روي آنتن آي‌فيلم مي‌رود

مجموعه تلويزيوني «مختارنامه»‌ به كارگرداني «داوود ميرباقري» با دوبله عربي از جمعه 24 دي ماه (14


ژوئن) روي آنتن شبكه ماهواره‌اي «آي‌فيلم» مي‌رود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم دی ۱۳۸۹ساعت 17:14  توسط آکادمیا  | 

گروه بیدل به خوانندگی حسام الدین سراج در سمنان كنسرت می‌دهد
سراج

فروش بلیت‌های این كنسرت در تاریخ 13 آذرماه در پست مركزی سمنان و كافی نت‌های سطح شهر...
 
کنسرت موسیقی سنتی گروه «بیدل» به خوانندگی «حسام‌الدین سراج» به همت موسسه آیین نظر و انجمن موسیقی استان سمنان دانشگاه سمنان برگزار می‌شود.
محمود یحیایی، مدیر اجرایی این كنسرت در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سمنان از برگزاری این كنسرت خبر داد و گفت: فروش بلیت‌های این كنسرت در تاریخ 13 آذرماه در پست مركزی سمنان و كافی نت‌های سطح شهر آغاز شده است.
این كنسرت در دو نوبت و در ساعت‌های 17 و 30 و 20 و 30 در سالن 300 نفری شهر سمنان برگزار می‌شود.
رامین کاکاوند: آهنگساز و نوازنده تار، شهرام امیرجلالی: نوازنده بربط، کوروش بابایی: نوازنده کمانچه، داوود ورزیده: نوازنده نی، بهرام خانی: نوازنده تار، وحید خسروی: نوازنده دف و محمود فرهمند: نوازنده تنبک از جمله اعضای گروه موسیقی «بیدل» هستند که در این کنسرت سیدحسام‌الدین سراج را همراهی می‌کنند. 
 
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ساعت 9:19  توسط آکادمیا  | 

معروف‌ترین موسیقی‌دان‌های شرقی که موسیقی محلی‌شان را جهانی کردند

کیهان کلهر

کیهان کلهر که هم در نوازندگی کمانچه و سه تار دستی دارد و هم در آهنگسازی،‌ به غیر از موسیقی کردستان روی موسیقی نواحی دیگر ایران مانند...

ترانه‌های سرزمین مادری

کیهان کلهر

او به همراه علی اکبر مرادی و گروه کامکارها توانستند موسیقی کردی را به بیشتر دنیا معرفی کنند. کیهان کلهر که هم در نوازندگی کمانچه و سه تار دستی دارد و هم در آهنگسازی،‌ به غیر از موسیقی کردستان روی موسیقی نواحی دیگر ایران مانند خراسان هم کار کرده است.

راوی شانکار/ هند

خیلی‌ها معتقدند سنگ بنای تلفیق موسیقی شرقی و غربی را همین آقای شانکار هندی گذاشت. زمانی که با سیتار معروفش در کنار بیتلز غول موسیقی راک انگلیس و جورج هریسون همنوازی می‌کرد. شانکار سال‌ها عمرش را صرف شناخت و احیای ساز معروف هندی‌ها یعنی سیتار کرد. او کنسرت‌های زیادی در سطح دنیا برای شناساندن این ساز انجام داد. از معروف‌ترین کارهای او همکاریش با یهودی منوهین آهنگساز آمریکایی است. راوی شانکار سه جایزه گرمی ‌و ده‌ها جایزه جهانی دیگر را در کارنامه‌ی خود دارد.

شجاعت حسین خان/ هند

در ایران بیشتر او را به خاطر همکاریش با کیهان در آلبوم‌های غزل (1،2،3) می‌شناسند. ساز اصلی‌اش سیتار است و یکی از معروف‌ترین موسیقی دان‌های هند در زمینه بداهه نوازی محسوب می‌شود.

ژیوان گاسپاریان/ ارمنستان

نوانزده دودوک و سازنده موسیقی فیلم گلادیاتور. در ایران او را بیشتر به خاطر همکاری مشترکش با حسین علیزاده در آلبوم «به تماشای آب‌های سپید» می‌شناسند.

منیر بشیر/ عراقی

موسیقیدان بزرگ عراقی که در خانواده ای هنرمند به دنیا آمد و توانست ساز عود را که یکی از سازهای بومی ‌عرب‌ها محسوب می‌شود، جهانی کند.

نصرت فتح علیخان/ پاکستانی

خواننده و استاد سبک قوالی اهل پاکستان بود. او یکی از معدود هنرمندان شرقی بود که توانست جایزه چشم پیکاسو را دریافت کند.
 
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ساعت 9:10  توسط آکادمیا  | 

تلاش یك بازیگر برای ادامه زندگی! (+عکس) ارسال به دوستان تعداد بازدید: 1046 تلاش یك بازیگر برای ادام

تلاش یك بازیگر برای ادامه زندگی!

6

تلاش یك بازیگر برای ادامه زندگی! (+عکس)

این بازیگر كهنه كار با اینكه دوران سخت شیمی درمانی را پشت سر می‌گذارد به همراه خانواده چهار نفره‌اش سوار قطار وحشت...
 
مایكل داگلاس با سرطان پیشرفته حنجره دست و پنجه نرم می‌كند اما این موضوع بغرنج باعث نشده او از مبارزه برای زندگی دست بكشد.
این بازیگر كهنه كار با اینكه دوران سخت شیمی درمانی را پشت سر می‌گذارد به همراه خانواده چهار نفره‌اش سوار قطار وحشت «هری‌پاتر» شده و از زندگی لذت می‌برد.
در تصویر داگلاس و پسرش دیلان در جلو و كاترین زتا جونز و دخترش كاریس در واگن دوم دیده می‌شود.
 
مایکل داگلاس
 
 
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ساعت 8:50  توسط آکادمیا  | 

فروش بلیت‌های كنسرت «اركستر سمفونیك تهران»
فروش بلیت‌های كنسرت «اركستر سمفونیك تهران»

كنسرت موسیقی «اركستر سمفونیك تهران» " 12 و 13 آذر جاری ساعت 21 در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود...
 
   فروش بلیت‌های كنسرت «اركستر سمفونیك تهران» با رهبری درك گلیسون؛ به دو صورت اینترنتی و گیشه‌ای در تهران آغاز شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران، علاقه‌مندان می‌توانند بلیط این كنسرت را از انجمن موسیقی ایران:88923491-88906080، تالار وحدت: 66705101-7 ، ققنوس:22738007 ، موزیك اندلس: 88088209 ، كافه كهن: 6- 88814495، پژواك 22617266، رایساز:7 - 88727046، خانه كتاب شهرآرا: 66901270 ، موسیقی ما: 88535205، سفید و سیاه: 66971602، پاسارگاد: 88685104 ، پرشیا:9- 88996798 تهیه كنند.
همچنین سامانه فروش اینترنتی بلیت انجمن موسیقی ایران به آدرس www.t-nay.ir در همین راستا آماده ارائه خدمات فروش بلیت اینترنتی است.
كنسرت موسیقی «اركستر سمفونیك تهران» " 12 و 13 آذر جاری ساعت 21 در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.
 
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ساعت 8:46  توسط آکادمیا  | 

امير سام آخرين قطعات از بابك بيات را خواند


خبرگزاري فارس: آخرين قطعات از ساخته‌هاي زنده‌ياد «بابك بيات» به خوانندگي امير سام در آلبوم موسيقي «آخرين ثانيه» توسط موسسه فرهنگي گلچين آواي شرق منتشر شد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي موسسه فرهنگي گلچين آواي شرق، اين آلبوم شامل 11 قطعه موسيقايي است كه سه قطعه آن از آخرين ساخته‌هاي زنده ياد بابك بيات است.در آلبوم موسيقي «آخرين ثانيه» قطعه‌اي با عنوان «پنهوني» از ساخته‌هاي بنيامين بهادري نيز وجود دارد.
همچنين آهنگسازي ديگر قطعات اين آلبوم را نيما وارسته، عليرضا قرباني و امير سام عهده دار بوده‌اند.
از ويژگي‌هاي خاص اين اثر موسيقايي كه يك نوع موسيقي پاپ به شمار مي‌آيد، حضور نوازنده‌هاي طراز اول موسيقي پاپ است كه از جمله مي‌توان به حضور آندره آرزومانيان، بابك رياحي‌پور، خاچيك بابائيان، همايون نصيري و... اشاره كرد.
ديگر نوازنده‌هاي آلبوم موسيقي آخرين ثانيه بامداد بيات، عين‌الله كيوان شكوه و پيمان لطيفي ( درامز )، پيتر ( گيتار باس )، همايون رحيميان ( ويولن و التو )، كريم باقري (ويولنسل)، ايمان جعفري (ساكسيفون)، اميد حجت و كامبيز رحماني، بابك صفرنژاد ( ساز دهني )، نيما وارسته و پيام قلي‌اف ( ساز هاي الكترونيك ) مجيد اخشابي ( سنتور )، ناصر رحيمي ( فلوت ) از نوازندگان اين آلبوم هستند.
امير سام جزو آخرين شاگردهاي زنده ياد بابك بيات بوده كه در محضر اين آهنگساز مشهور شاگردي كرده است.
+ نوشته شده در  جمعه پنجم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:5  توسط آکادمیا  | 

چهارمين دوره آرت ابوظبیقلب شبه پنج | اکرلیک روی بوم |150 ×100 | 1389 | امیر فرهاد


در حالی که نمايشگاههای مهم و بين المللی ايران مثل بی ينالها به شکل مهجوری برگزار می شود و اکسپوهای دولتی نيز ناکام مانده اند رخدادهای فرهنگی جهان عرب خود را به سرعت استانداردهای جهانی نزديک می کنند . Abu dhabi Art Fair   طی چهار دوره خود توانسته به يکی از مهمترين رويدادهای هنری خليج فارس مبدل شود .  دو سال ابتدايی آرت ابوظبی به عنوان بخشی جانبی    
Paris Art Fair برگزار شد اما متوليان آن از سال سوم تصميم گرفتند اين مجموعه را به شکل مستقل و با عنوان آرت ابوظبی به شهرت بين المللی برسانند .
" خانم قباييان تنها گالريست ايرانی در اين دوره استراتژی خود را بر جوانگرايی متمرکز کرده و عکاسان جوانی چون علی اتحاد و نقاشانی مثل  امیر فرهاد را در فهرست هنرمندان پيشنهادی خود قرار داده است . آثار اين هنرمندان در کنار عکسهايی از بهمن جلالی و شادی قديريان به نمايش درمی آيد . کارشناسان هنر ايرانی بر اين باورند که ورود نامهای جديد به عرصه های بين المللی يک از راهکارهای مبارزه با رکود اقتصادی در حوزه هنرهای تجسمی است .
+ نوشته شده در  جمعه پنجم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:1  توسط آکادمیا  | 

«پروژه خيام» با صداي عليرضا قرباني در فرانسه و هلند اجرا مي‌شود

به آهنگسازي علي قمصري؛
«پروژه خيام» با صداي عليرضا قرباني در فرانسه و هلند اجرا مي‌شود

خبرگزاري فارس: پروژه موسيقايي «خيام» به آهنگسازي علي قمصري به چند زبان دنيا در كشورهايي چون فرانسه، هلند و ... اجرا خواهد شد كه قرباني خوانندگي بخش فارسي را برعهده دارد.


به گزارش خبرنگار موسيقي فارس، در اين كنسرت‌ها كه حدود 2 ماه آينده در كشورهايي چون فرانسه، هلند و ... برگزار مي‌شود، علي قمصري آهنگساز و نوازنده تار به همراه سهراب پورناظري نوازنده كمانچه و عليرضا قرباني خواننده و چند نوازنده و خواننده از كشورهاي ديگر، پروژه موسيقايي خيام را كه از ساخته‌هاي خودش را به روي صحنه مي‌برد.
در اين پروژه تمامي قطعات بر اساس اشعاري از خيام است كه به چند زبان مختلف دنيا از جمله فارسي،‌ عربي، انگليسي و ... توسط قرباني و ديگر خوانندگان كشورهاي ديگر اجرا مي‌شود.
به گزارش فارس، پروژه خيام به آهنگسازي علي قمصري با مذاكره اين آهنگساز در ديگر كشورها نيز اجرا خواهد شد.
+ نوشته شده در  جمعه پنجم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:38  توسط آکادمیا  | 

نشست نمايشگاه «من سيال‌ مي‌شوم»؛

گزارش فارس از نشست نمايشگاه «من سيال‌ مي‌شوم»؛
صدري: آثار اين نمايشگاه مقدمه‌اي براي شكستن فضاي نگارگري سنتي است

خبرگزاري فارس: هنگامه صدري درباره نمايشگاه آثارش گفت: تجربه‌هاي من در نمايشگاه اخير با نگاهي جديد به فرم و فضاي نگارگري بود كه مقدمه‌اي براي شكستن فضاهاي نگارگري سنتي محسوب مي‌شود.


به گزارش خبرنگار هنرهاي تجسمي فارس، «هنگامه صدري» هنرمند نقاش در نشست خبري نمايشگاه آثارش با عنوان «من سيال مي‌شوم» گفت: آثار اخير من از مجموعه «پرواز» با نگاهي جديد به فرم و فضاي نگارگري كار شده است كه البته فاصله گرفتن از اين فضا كار راحتي نبود اما دست به تجربه‌هايي در اين زمينه زدم كه مقدمه‌اي براي شكستن فضاهاي نگارگري سنتي است.
وي با اشاره به روند خلق آثارش طي اين سال‌ها گفت: در آثار بعدي چندان به دنبال نگارگري به شيوه سنتي نبودم و رفته رفته از فضاي سنتي نگارگري فاصله گرفتم.
صدري به يكي از آثارش كه با عنوان «هفت شهر عشق» به نمايش گذاشته است گفت: اين اثر بازخواني متفاوتي از منطق‌الطير عطار است كه مجموعه آن سال گذشته به نمايش درآمد. براي خلق اين تابلو ابتدا بارها و بارها منطق‌الطير عطار را خواندم و خودم را به عنوان مخاطب عطار قرار دادم و سعي كردم راهكاري را كه عطار ارائه مي‌كند دنبال كنم تا ببينم در جامعه معاصر ايران مي‌توانم با استفاده از راهكارهاي عطار توفيقي به دست آورم يا خير و در اين راستا خودم را محك زدم و به چالش كشيده شدم، در ادامه اين مسير دانش امروز هچون روان‌شناسي، جامعه‌شناسي و نظاير آن باعث مي‌شد كه نتوانم با هدهد در اين داستان همراه شوم.
وي افزود: استفاده از 10 رنگ مختلف در اين اثر نمايانگر يك نوع پرنده است كه در يك زمينه خاكستري كار شده است و منتظر ديدار سيمرغ هستند و در نهايت به آن دست نمي‌يابند.
صدري تصريح كرد: اين تابلو ديالوگي ميان من و مضمون حكمي داستان منطق‌الطير عطار بود و پايه‌اي شد براي خلق مجموعه آثار بعدي من در اين نمايشگاه كه اين انديشه‌هاي حكمي و فلسفي را به چالش بكشم.
اين هنرمند نقاش استفاده از رنگ‌هاي تند و اغراق شده را نوعي بزرگ‌نمايي براي مخاطب عنوان كرد وگفت: جامعه امروز ما با چالش بزرگ فرهنگ ايراني- اسلامي و غربي مواجه است كه اين موضوع آثار اخير من است كه با توجه به جامعه امروز ايران كار كردم و با استفاده از چهره زنان مدل به عنوان فرهنگ غربي در كنار فرم‌هاي ايراني- اسلامي خواستم اين چالش و تضاد را به تصوير بكشم و ميان آن‌ها ارتباط برقرار كنم تا واقعيت جامعه امروزمان را نشان دهم.
وي با اشاره به تجربه‌هايي كه در روند خلق اين آثار داشته است گفت: كار روي اين موضوع در نهايت من را به موضوع هويت و بررسي آن در خود من و جامعه رساند. البته امروز هويت مسئله ثابتي نيست، بلكه سيال است و با بلوغ فكري قابليت آن را دارد كه تغيير يابد و اين شروع خوبي براي خود من بود و رفته رفته روند تغيير در جامعه در شخصيت‌هاي آثار من ديده مي‌شد و گاهي اين عناصر در تضاد با هم قرار مي‌گرفت.
صدري با بيان كه سعي كرده‌ام در اين مجموعه آثار با جامعه همراه شوم گفت: از آنجا كه يكدستي را هيچ‌وقت در جامعه نمي‌بينيم به همين دليل در برخي تابلوها به تضاد‌هاي جدي مي‌رسيم.
معيري‌زاده هنرمند نقاش و مدير نگارخانه ساربان هم در ادامه گفت:‌ هويت ما برگرفته از طبيعت و فرهنگ ماست ولي ما مسير عبور از طبيعت و رسيدن به فرهنگ را طي نكرديم و دست به شناخت هستي‌شناسانه نزديم و فاصله تفكر و هنر ما با دنيا همين است و به همين دليل هنوز در اروپاي كهن مانده‌ايم.
وي با اشاره به آثار نگارگري هنرمنداني چون فرشچيان گفت: در هنر نگارگري استادي چون فرشچيان را داريم كه به مثابه قله هنر نگارگري است و بسياري از هنرمندان نگارگر هدفشان رسيدن به اين قله بود اما اين قله رمانتيك بود و به نظر من آثار صدري در اين نمايشگاه پاياني براي رمانتيسيسم نقاشي ايراني است كه با نگاهي رئال انجام شده است و بايد ديد به كجا خواهد رسيد.
هنگامه صدري در پاسخ به سؤالي درباره تجارب تازه‌اش با استفاده از هنر نگارگري گفت: بي‌شك با نگارگري نمي‌توانستم اين حرف‌ها را بزنم چرا كه نگارگري آداب مخصوص به خود را دارد، در حالي كه در نقاشي اين چنين نيست و هنرمند مي‌تواند فاعل قضيه باشد و انديشه‌هاي خود را به عنوان خالق به ثبت برساند، اما در نگارگري هنرمند مفعول است وتوانايي وارد‌شدن به چنين حوزه‌اي را ندارد.
اين هنرمند نقاش در خاتمه درباره امكان استفاده از عكس به جاي نقاشي كردن تصاوير زنان مدل گفت:‌ اين مجموعه روند كاري من را نشان مي‌دهد و اگر چه مي‌توانستم از عكس به جاي اين تصاوير زنان مدل استفاده كنم اما سعي كردم آثارم روند خودش را طي كند تا در اين مسير پرشي ناگهاني و حركتي خام‌دستانه نداشته باشم ولي احتمال دارد در آينده تجارب تازه ديگري داشته باشم.
+ نوشته شده در  جمعه پنجم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:36  توسط آکادمیا  | 

جشنواره موسيقي فجر گرافيست‌‌ها را فراخواندخبرگزاري فارس: ستاد برگزاري بيست و ششمين جشنواره بين‌المللي موسيقي فجر با ارائه فراخوان از هنرمندان گرافيست دعوت كرد تا آثار خود را براي انتخاب پوستر اين دوره از جشنواره ارسال كنند.


به گزارش خبرگزاري فارس، بيست و ششمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر در نظر دارد با اعلام اين فراخوان علاوه بر افزايش كيفيت در انتخاب پوستر نهايي نمايشگاهي، از ساير آثار برتر در بخش جنبي اين دوره از جشنواره برگزار كند.
*شرايط:
موضوع آثار بايد در ارتباط با موسيقي و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي باشد.
هر شركت‌كننده مجاز است حداكثر 3 اثر به دبيرخانه ارسال كند.
طرح پوسترهاي ارسالي مي‌بايست به صورت پرينت در قطع 3A به همراه CD حاوي آثار با فرمت Tiff- CMYK و با كيفيت 300 dpi در ابعاد 70×50سانتي متر به دبير خانه جشنواره ارسال شود.
ضروري است به همراه آثار مشخصات هنرمند شامل نام، نام خانوادگي، سال و محل تولد، تحصيلات، نشاني با ذكر كد پستي و شماره تلفن به آدرس ستاد برگزاري ارسال و مشخصات روي سي دي و پشت آثار نيز پيوست شود.
اطلاعات بيشتر براي شركت در فراخوان از طريق پايگاه اطلاع رساني موسيقي ايران www.nay.ir قابل دسترسي است.
*جوايز:
ستاد برگزاري به طراح پوستر برگزيده 4 سكه بهار ازادي اهدا مي كند.
ساير آثار درخور با كسب اجازه از طراح طي نمايشگاهي در بخش جنبي بيست و ششمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر به نمايش در مي آيند.
*زمان‌بندي:
مهلت ارسال آثار:حداكثر تا پايان وقت اداري 30 آذر 89
امتياز آثار ارسالي،به جز اثر برگزيده، در انحصار هنرمند بوده و اين ستاد برگزاري با اتكا به قانون مالكيت مادي و معنوي براي هنرمند، از آثار برجسته ارسالي در برنامه هاي موسيقي و با نام طراح استفاده كند.
+ نوشته شده در  جمعه پنجم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:34  توسط آکادمیا  | 

كتاب آخرين مجموعه آثار «جواد بختياري» رونمايي مي‌شود

خبرگزاري فارس: با برپايي نمايشگاهي از تازه‌ترين خوشنويسي‌هاي جواد بختياري، كتاب مجموعه آثار اين هنرمند با عنوان «بنماي رخ» رونمايي مي‌شود.


به گزارش خبرگزاري فارس، كتاب «بنماي رخ»، به عنوان آخرين مجموعه منتشر شده از جواد بختياري، هنرمند خوشنويس و نقاش، با نمايشگاهي از تازه‌ترين آثار او روز جمعه پنجم آذر ماه جاري در گالري‌هاي ملك و الهيه خانه هنر -آرت سنتر- رونمايي مي‌شود.
جواد بختياري اين كتاب را به بهانه 30 سال به تعبير خود، مستانگي با هنر خوشنويسي ايراني منتشر كرده كه با مقدمه‌ غلامحسين اميرخاني همراه است. تذهيب گر اين كتاب محمد طريقتي است؛ «بنماي رخ» صرفا آثار خوشنوسي نستعليق بختياري را دربر دارد.
غلامحسين اميرخاني، نمونه‌اي از تلاش هنرمندان نسل امروز كه استعداد و توانايي خود را در همه‌ امور علمي و هنري نشان داده و مي‌دهد، اين كتاب دانسته و گفته است، مجموعه‌ زيبايي از آثار پر قدرت خوشنويسي و نقاشي جواد بختياري با تلفيق فوق العاده‌اي از خط و نقش و رنگ است.
به تعبير رئيس انجمن خوشنويسان ايران، جواد بختياري، سنت هنر خوشنويسي ايراني را در عين وفاداري به آن با خط و رنگ و فرم هاي گرافيكي و نقاشي به شيوه‌اي خلاقانه و استادانه الفت داده‌ است. همچنين نگاه آگاهانه و سليقه‌ عالي ايشان در انتخاب مضامين ادبي و عرفاني و حكمي والا با آن پيوند دلنشين در هر صفحه و تابلو با مركزيت و متن خوشنويسي و حاشيه و تركيب بندي‌هاي متنوع در فرم و رنگ هم نوا شده است.
به تعبير اميرخاني، اين هم نوايي در قريب 200 صفحه ضمن حفظ نواخت دلپذير كتاب گوناگوني و تازگي طرح و رنگ و نقش را نيز به نمايش مي‌گذارد به طوري كه هر صفحه شأن مستقل خود را داراست.
از سال 1360 تا 1388، موزه هنرهاي معاصر تهران، اسلام آباد، انجمن فرهنگي ايران -آلمان، موزه هنري آنكارا، موزه هنري استانبول، نمايشگاه آبرنگ آتن، مركزفرهنگي يونسكو پاريس، لندن، موزه رضا عباسي، گالري شاجانيان اصفهان، كاخ فرهنگي پكن، موزه هنرهاي زيبا دهلي نو، گالري هرتياژ - كانبرا، گالري شخصي تهران، فورني ودوسپرا ايتاليا، موزه رضا عباسي تهران، مراكش، سوريه، سوئيس، اطريش، اسپانيا، انگلستان، ژاپن، كاخ نقاشان مسكو روسيه، كاخ نقاشان سن پترزبورگ روسيه، موزه هنرهاي آنكارا تركيه، گالري توتال آرت دبي امارات متحده، گالري برونئي دانشگاه سواس لندن انگلستان، ششمين بينال نقاشان معاصر موزه هنرهاي معاصر تهران، موزه هنرهاي زيبا شارجه امارات متحده، نگارستان چليپا تهران، ميراندا آرت اورنج كانتي آمريكا، پوتومك گالري واشنگتن آمريكا، مريات گالري دالاس آمريكا، سيتي آرت گالري لس آنجلس آمريكا، نيس گالري سانفرانسيسكو آمريكا، فستيوال هنر لاگونابيچ اورنج كانتي آمريكا، فستيوال هنر واشنگتن آمريكا، و شركت در ده ها نمايشگاه گروهي نقاشي و خوشنويسي در شهرهاي ايران ميزبان نمايشگاه آثار اين هنرمند بوده‌اند .
بختياري، تحصيلات دانشگاهي را در دانشگاه شيراز در رشته الكترونيك آغاز كرد، اما تمايلش به هنر بيش از رشته‌هاي فني بود به همين دليل پس پايان تحصيلات خود در رشته الكترونيك در سال 1357 وارد دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران شد و در رشته نقاشي و هنرهاي تجسمي به تحصيل پرداخت. او استاد خط نستعليق است و در كارنامه‌ حرفه‌اي 30 ساله اش، انتشار مجموعه‌هاي سخن عشق، طربنامه عشق، گلستانم آرزوست، راز نگاه، كتيبه، سحر شب، رباعيات خيام، مي‌تراود مهتاب، هماي رحمت، اي ايران و زندگي زيباست، ثبت شده است.
+ نوشته شده در  جمعه پنجم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:28  توسط آکادمیا  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر
 


فال حافظ